9. Denetimli Serbestlik Hizmetleri Değerlendirme Toplantısı Sona Erdi

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 9. Denetimli Serbestlik Hizmetleri Değerlendirme Toplantısı sona erdi. Toplantının son gününde grup çalışmalarının sonuç raporlarının sunumları yapıldı.

“Topluma güven, bireye umut” sloganıyla düzenlenen 9. Denetimli Serbestlik Hizmetleri Değerlendirme Toplantısı tamamlandı. Türkiye çapında görev yapan 145 denetimli serbestlik müdürünün katıldığı toplantının son gününde müdürler arası bilgi yarışması düzenlendi. Bilgi yarışmasında dereceye girerek 3. olan Çankırı Denetimli Serbestlik Müdürü Abdullah Kaya’ya ödülünü Kontrolörler Kurulu Başkanı Yusuf Kenan Çağlar, 2. olan Nizip Denetimli Serbestlik Müdürü İsa Küçük’e ödülünü Genel Müdür Yardımcısı Fatih Güngör, 1. olan Kars Denetimli Serbestlik Müdürü Hakan Hoşgören’e ödülünü Genel Müdür Yardımcısı Çelebi Yılmaz verdi.

Bilgi yarışmasının ardından toplantının grup çalışmalarından elde edilen sonuç raporları grup temsilcileri tarafından okundu. Toplantının sonunda bir konuşma yapan Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcısı Çelebi Yılmaz, “Toplantı hem bireysel açıdan hem de kurumsal açıdan önemli kazanımlar sağladı. Buradan öğrendiğiniz bilgileri meslek hayatınızda ve kurumlarınızda kullanılacaksınız. Emek ve sabır gerektiren bir sürecin içerisindeyiz. Denetimli serbestlik müdürlüğü kurumsal olarak henüz çok genç. Burada yapılan katkılarla denetimli serbestlik kurumu zamanla daha da olgunlaşacak, suçlular iyileştirilerek topluma yeniden, sağlıklı ve iyi bireyler olarak kazandırılacak. Bunun için görev yapan tüm arkadaşlarımızın gönüllü ve istekli olması son derece önemlidir. Bakın bir örnek vermek gerekirse bu gün sizlere hitap ettiğim bu kürsü yıllar önce sıradan bir kürsüydü. Ancak birilerinin zamanında üzerine düşünerek yaptığı çalışmalarla bunu daha nitelikli hale getirdi. Bu gün gördüğünüz gibi bu kürsü dijital ve teknolojik bir malzemeye dönüşmüş olarak işimize yarıyor, insanlara hizmet ediyor. Bizlerde sizlerden denetimli serbestlik uygulamaları üzerine kafa yormanızı, düşünmenizi ve bu kurumu insanlığa, topluma daha faydalı bir kurum haline getirmenizi bekliyoruz.” dedi.  Yılmaz, toplantıda emeği geçenlere teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

 

Fotoğraflar