ACEP 2. Faz Tablet Projesi Toplantısı Yapıldı

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım başkanlığında ACEP 2. Faz Tablet Projesi Toplantısı yapıldı.

Çağdaş infaz anlayışı doğrultusunda ceza infaz kurumlarında barındırılan hükümlü ve tutukluların teknolojik gelişmelerden faydalandırılması, iş ve işlemlerin etkin yürütülmesi ve şeffaf yönetim ilkesi doğrultusunda ACEP (Akıllı Teknolojilerin Ceza İnfaz Kurumlarına Entegrasyonu Projesi) yürütülmekte. ACEP 2. Faz Projesi ile uygulamalar daha da geliştirilmiş olarak hükümlü ve tutukluların bireysel kullanımına sunulacak.

Bu kapsamda, ACEP Projesi ile 159 ceza infaz kurumunda altyapısı tamamlanmış proje ile hükümlü ve tutukluların; sesli ve görüntülü görüşme, sayım, dilekçe, kantin sipariş ve online ödeme, kütüphane kitap talebi, e-mektup, e-doktor ve Bakanlık iletişim gibi uygulamalar yürütülüyor. ACEP Projesi kapsamında koğuş ve odalara kurulan altyapı kullanılarak ACEP 2. Faz Tablet Projesi ile dijital kitap uygulamasına geçilmesi, tüm eğitim ve öğretim hizmetlerinin çevrim içi takip edilmesi, sanal gerçeklik ortamında bireysel eğitim verilmesi, eğitim ve öğretim hizmetlerini hükümlülerin kendilerinin E-Devlet üzerinden takip etmesi, hükümlülerin mevzuata erişiminin sağlanması, manevi rehberlik hizmetinin dijital olarak sunulması, sesli kitap ile e-dergi hizmeti verilmesi amaçlanıyor.

Türk Telekom ile yapılan iş birliği neticesinde, pilot uygulama Sincan Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda gerçekleştirilecek.

Toplantıya, Türk Telekom Özel Çözümler Direktörü Kemal Omrak, Bilgi İşlem Genel Müdürlüğünden Mehmet Postgören, Abdurrahman Tabar  ile Erdal Arabacı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcıları Mehmet Yılmaz, Hasan Akceviz, Fatih Güngör ve Çelebi Yılmaz, Daire Başkanları Neşe Tok Toptaş, Hüseyin Şık, Şehmus Dolu, Serkan Başok ve tetkik hakimleri ile projeden sorumlu personel katıldı.
 

Fotoğraflar