ACEP Projesine Bir Ödül de Türkiye Bilişim Derneğinden

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) tarafından düzenlenen organizasyonda, 50’ye yakın proje arasında finale kalan Akıllı Teknolojilerin Ceza İnfaz Kurumlarına Entegrasyonu (ACEP) projesi birinciliğe layık görüldü.

Türkiye Bilişim Derneği tarafından düzenlenen ve kamu projelerinin tanıtılması, çalışanların motivasyonun artırılması amacıyla Türkiye Bilişim Ödülleri etkinliği düzenleniyor. Bu yıl 14’üncüsü düzenlenen ve teması “Kamuda Bilişimle Dönüşün” olarak belirlenen etkinliğe Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ACEP projesiyle katıldı. 50’ye yakın proje arasından finale kalan ACEP, çevrimiçi olarak 81 il teknokentlerinde bulunan görevlilerin katıldığı oylamada Türkiye “Bilişim Ödülleri Kamudan Vatandaşa e-hizmet” kategorisinde birinciliğe layık görüldü. Birincilik ödülü düzenlenen etkinlikte, Genel Müdür Enis Yavuz Yıldırım’a takdim edildi.

ACEP, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından çağdaş infaz anlayışı doğrultusunda ceza infaz kurumları ile hükümlü ve tutukluların teknolojik gelişmelerden faydalandırılması, iş ve işlemleri etkin yürütülmesi ve şeffaf yönetim ilkesi doğrultusunda hayata geçirildi. ACEP projesi daha önce, cezaların infazı alanında dünyanın en geniş çaplı kuruluşu olma özelliği taşıyan Uluslararası Islah ve Ceza İnfaz Kurumları Birliği (ICPA) tarafından, 2022 yılı Ekim ayında, ABD’nin Orlando şehrinde yaklaşık 75 ülkeden 600 katılımcının bir araya geldiği yıllık kongrede, “Yeniden Suç İşlemenin Önlenmesi” kategorisinde en iyi proje seçilerek ‘Mükemmeliyet Ödülü’ne layık görülmüştü.

Törene, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, Genel Müdür Yardımcıları Mehmet Yılmaz, Namık Kemal Varol, Banu Demirci Altay, Hasan Akceviz, Burak Ceyhan, Fatih Güngör, Çelebi Yılmaz, Daire Başkanları Neşe Tok Toptaş, Alperen Öztürk, Onur Helvacı, Gökhan Köseoğlu, Ülkü Güneş Yüzügüllü, Şehmus Dolu, tetkik hâkimleri ve projeden sorumlu personel katıldı.
 

Fotoğraflar