Adalet Bakan Yardımcımız Uğurhan Kuş Hizmet İçi Eğitim Açılış Programına Katıldı

30.09.2019 tarihinde 2000.Dönem İnfaz ve Koruma Memuru Yetiştirme Eğitimi ve 2001.Dönem Aday Memur Yetiştirme Eğitimi kursiyerlerine yönelik düzenlenen açılış programı, Adalet Bakan Yardımcımız Uğurhan Kuş’un katılımı ile gerçekleştirildi.

Açılışa Adalet Bakan Yardımcısı Uğurhan Kuş, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Yılmaz Çiftci, Genel Müdür Yardımcıları Hasan Akceviz, Mehmet Yılmaz, Abdullah Çıtlak ve Yunus Alkaç, Daire Başkanları Erhan Ürkmez ve Barış Öner, Tetkik Hakimleri, Eğitim Merkezi Başkanları, Şube Müdürleri ve kursiyerler katıldı.

Bakan Yardımcısı Uğurhan Kuş açılışta yaptığı konuşmasında; "Kurumlarımızda mevzuatın, insan haklarının, eğitim ve iyileştirme temalarının hissediliyor olması orada devlet otoritesini temsil eden sizlerin emeğinin karşılık gördüğünü ortaya koymaktadır. Bu bilgi bize çok fazla şey söylemektedir ve bu kapsamda hükümlü ve tutuklulara örnek olacak memurlarımızı yetiştirmek çok temel ve hassas bir konudur. Bu amaç çerçevesinde Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde hâlihazırda beş ilimizde bulunan eğitim merkezlerimiz bu amaca hizmet etmektedir. Eğitim merkezlerinde verilen sürekli eğitimlerle, ceza infaz kurumlarında görev yapan her unvandaki personel, hükümlü ve tutukluların yeniden topluma kazandırılması hedefini yerine getirmeye hazırlanmaktadır. Sizler binlerce aday arasından seçilerek geldiniz. Burada alacağınız eğitimler ve kurumlarımıza sunacağınız katkılar bizim için oldukça önemlidir. Eğitim merkezinde bulunacağınız bu dört haftalık süreçte edinebileceğiniz kadar fazla bilgiyi edinmeye gayret etmenizi temenni ediyorum. Teşkilatımıza güç katacağınıza güvenerek meslek yaşamınızda sizlere başarılar diliyorum, aramıza hoş geldiniz." dedi

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Personelinin "2019 Yılı Eğitim Programı” çerçevesinde; 64 diş tabibi, 1 doktor, 223’ü infaz ve koruma memuru unvanında toplam 288 personele Hizmet İçi Eğitim düzenlenmesi planlanmaktadır.

Fotoğraflar