Adalet Bakan Yardımcısı Sayın Uğurhan Kuş Yerli Elektronik İzleme Sistemini İnceledi

Adalet Bakan Yardımcısı Sayın Uğurhan KUŞ, Adalet Bakanlığı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı işbirliğinde yürütülen yerli elektronik izleme sistemlerinin geliştirilmesini sağlayacak çalışmalarda gelinen noktayı görmek için Yüklenici firma Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. (STM) hizmet binasını ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

STM’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Sayın Yılmaz ÇİFTÇİ, Genel Müdür Yardımcısı Sayın Hasan AKCEVİZ, Denetimli Serbestlik Daire Başkanı Sayın Burak CEYHAN katıldı. 

Gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısı ile katılımcılara yerli Elektronik Kelepçe, Anlık Takip, Ev Hapsi ve Alkol İzleme Ünitelerinin ve yerli elektronik izleme yazılımının geldiği son aşama hakkında bilgi verildi. Toplantıda ünitelerin ilk üretim örnekleri de katılımcılara tanıtılırken, yazılım ve ekipmanlar üzerinde canlı uygulamalar yapıldı. STM yetkililerince yerli yazılım ve ekipmanların yakın bir zamanda Adalet Bakanlığına teslim edileceği ve alanda kullanımına başlanabileceği ifade edilirken ortaya çıkan ürünlerin dünya örnekleri ile yarışabilecek özellikleri barındırdığı, geliştirilen yazılım ve ekipmanların farklı ülkelerden de talep göreceğinin beklendiği bilgisi verildi.

Toplantı sonunda Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Sayın Abdurrahman Yavuz GÜVENLİOĞLU tarafından Adalet Bakan Yardımcısı Sayın Uğurhan KUŞ’a plaket takdim edilirken Sayın Bakan, çalışmalarda gelinen noktadan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.       
 

Fotoğraflar