Adalet Bakan Yardımcısı Uğurhan Kuş Değer Dergisine Konuştu

Değer dergisinin Eylül sayısı röportaj konuğu Adalet Bakan Yardımcısı Uğurhan Kuş oldu. Bakan Yardımcımız, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğümüz ile ilgili projelerden personele, İşyurtları’ndan hükümlü-tutuklulara, yargı reformundan Değer dergisine kadar birçok konuda açıklamalarda bulundu.

Değer dergisi hakkında da konuşan Adalet Bakan Yardımcısı Uğurhan Kuş: “Dergiyi inceledim. İçeriği zengin ve kaliteli bir yayın. Kamu kurumu olarak sosyal, kültürel ve eğitim alanında birçok konuyu içerisinde barındıran bir dergiyi yayımlamak çok güzel. Derginin hükümlü-tutuklular ve personel tarafından da takip ediliyor olması çok önemli. Dergiyi incelediğimde, insanlığı ilgilendiren ve toplumsal değerleri işleyen makaleler gördüm. İnsanların topluma kazandırılması için okumak, eğitmek ve çalışmak çok önemli. Gördüğüm kadarıyla Değer dergisi de içeriğiyle bu ihtiyacı karşılamaya yardım ediyor. Ayrıca çocuklara özel bir dergi de yayımlanması iyi düşünülmüş. Derginin başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Yargı camiasına ve personele de mesaj gönderen Bakan Yardımcımız şunları kaydetti:“Bütün personelimize görevlerinde başarılar diliyor, selamlar gönderiyorum. Yargı Reformu Strateji Belgemizin ülkemize ve tüm vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyor, adaletimizin sağlayıcıları olan hakim, savcı ve avukatlarımıza, tüm yargı çalışanlarına, cezaevleri yönetici kadrosu ile infaz  koruma memurlarımıza görevlerinde muvaffakiyetler diliyorum.”

Röportajın devamı için tıklayınız...


 

Fotoğraflar