Adalet Bakan Yardımcısı Yakup Moğul Muğla’daki Kurumları Ziyaret Etti

Adalet Bakan Yardımcısı Yakup Moğul, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcısı Serdar Sezer ve beraberlerindeki heyet, Adalet Bakanlığı’na bağlı Muğla’daki kurumlara ziyaretlerde bulundu.

Bakan Yardımcısı Yakup Moğul ve beraberindeki heyet ilk olarak, Muğla’da devam eden orman yangınlarının söndürülmesi çalışmalarında görev alan CTE Arama ve Kurtarma Timi’ni (CEKUT) Dalaman Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda ziyaret etti. Heyet, sahada yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldıktan sonra fedakâr çalışmalarından ötürü CEKUT ekibine teşekkür etti ve yangın söndürme çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Daha sonra Bakan Yardımcısı Moğul ve beraberindeki heyet; Fethiye Adliyesi, Fethiye Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Muğla Adliyesi, Muğla Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Muğla E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ve Muğla Açık Ceza İnfaz Kurumunu ziyaret ederek, yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Bölgede yaşanan yangın faaliyetlerini de yerinde inceleyen heyet, yangından etkilenme olasılığı olan kurumlarda alınan tedbirler ile ilgili denetlemelerde bulundu.

Bakan Yardımcısı Moğul, kurumlarda görevli personel ile bir süre sohbet ettikten sonra özverili çalışmalarından ötürü personele teşekkür etti. Heyetin ziyareti, günün anısına çekilen hatıra fotoğraflarının ardından sona erdi.
 

Fotoğraflar