Adalet Bakanı Tunç, Türkoğlu Açık Ceza İnfaz Kurumunu Ziyaret Etti

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Kahramanmaraş Türkoğlu Açık Ceza İnfaz Kurumunu ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Çeşitli programlara katılmak üzere Kahramanmaraş'a giden Bakan Tunç, 6 Şubat'taki depremlerde hafif şekilde hasar gören Türkoğlu Açık Ceza İnfaz Kurumunu da ziyaret etti. Kurum ısı merkezinde meydana gelen mekanik arızalar ve inşaat yapım işlerini yerinde inceleyen Bakan Tunç, konu hakkında kurum idaresinden ve teknik heyetten bilgi aldı. Bakan Tunç ve beraberindeki heyet hükümlü yaşam alanları ve işyurtları atölyelerinde incelemelerde bulunduktan sonra konferans salonunda kurum personeliyle bir araya geldi. Kurum personeline hitap eden Bakan Tunç ve beraberindeki heyet daha sonra deprem sonrasında yapılan çalışmalar ve yürütülen projeler hakkında Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım’dan bilgi aldı. Programı kapsamında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Tunç, Kahramanmaraş temasları hakkında bilgi verdi. Bakan Tunç, şu bilgileri paylaştı:

"Kahramanmaraş’ta Adliye binamızı ziyaret ettik. Bölgede deprem sonrası Adalet Bakanlığımızın yaptığı çalışmalarla ilgili bilgi aldık, yapılacakları planladık. Depremde hasar gören adliyelerimiz var. 11 ilimizde 15 adliyemiz ağır hasarlı. Ceza infaz kurumlarımızdan da hasar görenler var. Bu ceza infaz kurumlarından 12 bin hükümlü ve tutuklu başka illere nakledildi. Bu ceza infaz kurumlarından bir tanesi de Türkoğlu Ceza İnfaz Kurumuydu. Burası az hasarlıydı, tamiratları yapılıyor, bitmek üzere. Buranın 2 bin 600 hükümlü kapasitesi var. Ağustos ayı içerisinde buradaki tadilat bittikten sonra 2 bin 600 hükümlü barındırılacak. Şu an burada işyurtlarımıza ait baharat atölyesi ve diğer atölyeler var. Oralarda açık ceza infaz kurumlarında barındırılan hükümlüler üretime devam ediyor."

Bakan Tunç’a Kahramanmaraş Milletvekilleri Vahit Kirişci, Ömer Oruç Bilal Debgici, Mevlüt Kurt, Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Adalet Bakanı Yardımcıları Ramazan Can, Niyazi Acar, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım ile Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcısı Sedat Çelik eşlik etti.
 

Fotoğraflar