Adalet Bakanlığı Bürokratları Personelle Birlikte İftar Yaptı

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen iftar yemeğine Adalet Bakan Yardımcısı Hasan Yılmaz başta olmak üzere Adalet Bakanlığının üst düzey bürokratları katıldı.

Sincan Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesinde düzenlenen iftar yemeğinin öncesinde bir konuşma yapan Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, “Ceza infaz kurumları personelimizle birlikte yapmış olduğumuz iftara teşrifleriniz dolayısıyla teşekkür ediyorum. Ceza infaz kurumları personeli ile birim amirlerinin aynı masa etrafında buluşmuş olmasını anlamlı buluyorum. Ramazan ayı bitmek üzere, bu akşam da Kadir Gecesi. Hepinizin Kadir Gecesi mübarek olsun.” dedi. İftar yemeğinin ardından Genel Müdür Yıldırım, infaz ve koruma memurları ile bir müddet sohbet etti, gelen soruları cevapladı. Genel Müdür Yıldırım, hukuka ve kanunlara bağlılık vurgusu ile ceza infaz kurumlarında mevzuat dışı davranışlara müsaade etmeyeceklerini belirterek bu konuda yüksek hassasiyet beklediklerini dile getirdi. İyileştirme ve topluma yeniden kazandırma çalışmalarının da önemine değinen Yıldırım, personelimizin hükümlülerin topluma yeniden kazandırılmasında büyük rollerinin olduğunu, ayrıca infaz ve koruma memurluğunun artık toplumda bir kariyer meslek olarak kabul edildiğini söyledi.

İftar programına Adalet Bakan Yardımcısı Hasan Yılmaz, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürü Günay Albayrak, Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürü Kasım Çiçek, Personel Genel Müdürü Turan Kuloğlu, Adalet Bakanlığı İnsan Hakları Dairesi Başkanı Dr. Hacı Ali Açıkgül, İşyurtları Kurumu Başkanı Hüsnü Gezginci, Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Dairesi Başkanı Meral Gökkaya, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı İbrahim Çetin, Ankara Adliyesi Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Akça, Ankara Adliyesi Komisyon Başkanı Yılmaz Çiftçi, Batı Adliyesi Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Karaköse, Batı Adliyesi Ceza İnfaz Kurumlarından Sorumlu Cumhuriyet Başsavcı Vekili Alparslan Tufan, Batı Adliyesi Ceza İnfaz Kurumu Savcısı Mustafa Miraç Akdoğan, birim amirleri, uzman personel, psikolog, sosyal çalışmacı, infaz ve koruma memurları katıldı.
 

Fotoğraflar