Alkaç, Uşak’ta Ceza İnfaz Kurumlarını Ziyaret Etti

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Yunus Alkaç, Uşak E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumunu ziyaret ederek kurumda yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Yunus Alkaç’a Uşak Ceza İnfaz Kurumları ziyaretinde Uşak Cumhuriyet Savcısı Ahmet Murat Özkan ve Tetkik Hakimi Fatih Serkan Günaydın eşlik etti. Ziyarette Alkaç’a Uşak E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Yusuf Kaplan tarafından kurumun işleyişi, personel yapısı, iş kolları ve yakın zamanda faaliyete geçen projelerle ilgili bilgi verildi. Bilgilendirme sonrası Zafer Kalkınma Ajansı desteğiyle gerçekleştirilen  “Güneşle Gelen Özgürlük” ve “Hayata Kaldığın Yerden Devam Et” projeleriyle ilgili video gösterimi yapıldı.

Ziyarette Uşak izlenimlerini paylaşan Alkaç, “Uşak’ta edindiğim ilk izlenim insanların güler yüzlü ve kendileriyle barışık olması. Ceza infaz kurumuna geldiğimde edindiğim ilk izlenim de bu oldu. Özellikle sizlerin güler yüzlü ve kendinizle barışık olmanız gerçekten çok önemli. Bu durum hem sizi hem de çalışma hayatınızı olumlu yönde etkiler. Bununla birlikte unutmayalım ki en değerli insan işini en iyi yapandır. Hepimiz aynı gemideyiz. En üstte görev yapanla ile en altta görev yapan aynıdır. Önemli olan kişinin görevini en iyi şekilde yapmasıdır. Yaptığımız olumlu ya da olumsuz her şey hepimizi etkiler. Hepinize çalışma hayatınızda başarılar dilerim.” dedi. Alkaç, konuşmasından sonra kurumda görev yapan personeli dinledi.

Toplantı sonrasında Alkaç, Uşak E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren deri ve tekstil atölyesini gezdi, ceza infaz kurumu bünyesinde faaliyet gösteren tüm atölyeler hakkında bilgi aldı. Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Alkaç, daha sonra kurum personeliyle bir süre sohbet ederek hatıra fotoğrafı çekildi.
 

Fotoğraflar