Ankara Çocuk Eğitimevinde; İlknur Gül Hanımefendi ve Yargı Mensupları Eşleri Dayanışma Derneği ile Cumhuriyet Şenliği

Ulusal Egemenliğimizin teminatı olan Cumhuriyetimizin 96. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Ankara Çocuk Eğitimevi Müdürlüğünde kutlama programı düzenlendi.

Adalet Bakanımız Abdulhamit Gül'ün Eşi İlknur Gül'ün katılımıyla gerçekleştirilen programa; Adalet Bakan Yardımcısı Cengiz Öner'in eşi Zeynep Öner, Adalet Bakan Yardımcısı Uğurhan Kuş'un eşi Kadriye Kuş, Yargı Mensupları Eşleri Dayanışma Derneği Üyeleri, Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürü Günay Albayrak, Daire Başkanı Çelebi Yılmaz, Tetkik Hakimi Taha Güneş, Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Vural Balcı, Sincan Ceza İnfaz Kurumları Savcısı Erdinç Hakan Özdabakoğlu ile Eğitimevi personeli ve çocuklar katılım gösterdi.

Heyete çocukların eğitim ve sosyal aktivitelerine yönelik çalışmalar hakkında bilgi verildi. Kurumda yapılan çalışmalarla ilgili bilgilerin verildiği kurum tanıtım gezisi yapıldı.

Kurum konferans salonunda program Saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başlayıp, programda kurum hafızlık öğrencileri tarafından tüm şehit, gazi ve kahramanlarımız için Kur'an-ı Kerim okundu. Günün anlam ve önemine yönelik kurum çocuklarından A.O. Cumhuriyetin önem ve anlamına yönelik bir konuşma yaptı. 4 ayrı çocuğun okuduğu şiirler, Kurtuluş Savaşında emeği geçen tüm kahraman ve devlet büyüklerinin canlandırıldığı Cumhuriyet Oratoryosu ile Ankara Çocuk Eğitimevi Korosu ile program sürdürüldü.
Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları ve Cumhuriyet Şenliği Programı; hem milli birlik ve beraberlik duygularının öne çıkması, hem de bugünün çocuklarla birlikte anlam bulmasıyla tamamlandı.
 

Fotoğraflar