Annemleyim Projesinin 5. Yürütme Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen, Ceza İnfaz Kurumlarında Annesinin Yanında Kalan Çocuklar İçin Kurum Modeli Geliştirilmesi Teknik Destek Projesi’nin 5. Yürütme Kurulu Toplantısı yapıldı.

Annemleyim Projesi 5. Yürütme Kurulu Toplantısı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcısı Namık Kemal Varol’un yaptığı açılış konuşmasıyla başladı. Toplantıda proje takım lideri Prof. Dr. Müdriye Yıldız Bıçakçı tarafından bir sunum yapıldı. Bıçakçı, sunumunda proje kapsamında gerçekleştirilen ve önümüzdeki süreçte yürütülmesi planlanan aktiviteler hakkında bilgi verdi. Katılımcıların projeyle ilgili görüş ve önerileri alınarak toplantı tamamlandı.

Toplantıya, AB Türkiye Delegasyonu, Merkezi Finans ve İhale Birimi, AB Başkanlığı, Adalet Bakanlığı Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ilgili birimleri ve yüklenici firma temsilcileri katıldı.

Kısa adı ‘Annemleyim’ olan proje, ceza infaz kurumlarında annesinin yanında kalan çocuklara yönelik başlatılan bir AB projesi. Proje, ceza infaz kurumlarında anneleriyle birlikte kalan çocukların kurum yaşantısından en az seviyede etkilenmesini hedefliyor.
 

Fotoğraflar