Annemleyim Projesinin 6. Yürütme Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Ceza İnfaz Kurumlarında Annesinin Yanında Kalan Çocuklar için Kurum Modeli Geliştirilmesi Teknik Destek (Annemleyim) projesinin altıncı yürütme kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

Annemleyim projesiyle, ceza infaz kurumlarında anneleriyle birlikte kalan çocukların yaş ve gelişim durumları gözetilerek çalışmalar yürütülüyor. Proje kapsamında, anneleriyle birlikte kalan çocukların ceza infaz kurumu ortamından en az seviyede etkilenmeleri amaçlanıyor.

Proje takım lideri Prof. Dr. Müdriye Yıldız Bıçakçı tarafından proje kapsamında gerçekleştirilen ve önümüzdeki süreçte yürütülmesi planlanan aktiviteler hakkında sunum yapıldı.

Toplantıya; Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcısı Hasan Akceviz, Dış İlişkiler Daire Başkanı Fatih Güngör, İyileştirme ve Yeniden Topluma Kazandırma Daire Başkanı Dr. Hüseyin Şık, AB Türkiye Delegasyonu, Merkezi Finans ve İhale Birimi, Adalet Bakanlığı Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü ile Genel Müdürlüğümüz ilgili birimleri ve yüklenici firma temsilcileri katıldı.
 

Fotoğraflar