Annemleyim Projesinin Açılış Töreni Gerçekleştirildi

Genel Müdürlüğümüz tarafından yürütülen “Ceza İnfaz Kurumlarında Annesinin Yanında Kalan Çocuklar İçin Kurum Modeli Geliştirilmesi Teknik Destek Projesi”, kısa adıyla “Annemleyim” projesinin açılış toplantısı 15 Haziran 2021 tarihinde Ankara Sheraton Hotel’de, Adalet Bakan Yardımcısı Yakup MOĞUL, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk KAYMAKCI, ve Genel Müdürümüz Yunus ALKAÇ’ın katılımı ile gerçekleştirildi. Sabah 10:30’da başlayan toplantıya yüz yüze ve çevrim içi katılım sağlandı.

“Ceza İnfaz Kurumlarında Annesinin Yanında Kalan Çocuklar İçin Kurum Modeli Geliştirilmesi Teknik Destek Projesi” ile ceza infaz kurumlarında annesinin yanında kalan 0-6 yaş grubu çocukların bu süreçten zarar görmemesi için bulundukları ortamların fiziksel ve sosyal koşullarının düzenlenmesi, bu alanda kapasitenin geliştirilmesi ve farkındalığın artırılması amaçlanıyor.

Projenin açılış toplantısının ilk oturumunda Genel Müdürümüz Yunus ALKAÇ, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Elçi Müsteşar Sn. Eleftheria PERTZINIDOUM, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk KAYMAKCI ile Adalet Bakan Yardımcısı Yakup MOĞUL tarafından açılış konuşmaları yapıldı.

Açılış konuşmalarının ardından toplantının ikinci oturumunda Proje Teknik Destek Ekibi Takım Lideri Müdriye YILDIZ BIÇAKÇI, UNICEF Çocuk Hakları Birimi Sorumlusu Göktan KOÇYILDIRIM ve Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Elif GÖKÇEARSLAN ÇİFCİ projenin hedef ve amaçlarına ilişkin sunumlarını gerçekleştirdi.
 

Fotoğraflar