Annesinin Yanında Kalan Çocuklar İçin Projelendirilen Ek Bina Basına Tanıtıldı

Sincan Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda annesi ile birlikte kalan 0-6 yaş grubu çocukların daha uygun şartlarda barındırılmaları ve ceza infaz kurumundaki mevcut şartların psikolojilerine olumsuz yansımasını ortadan kaldırmak amacıyla özel olarak projelendirilen ve kısa sürede faaliyete geçecek ek binanın lansmanı; İhlas, Anadolu ve Demirören haber ajanslarının katılımı ile Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından yapıldı.

2 katlı ve 6 üniteden oluşan kurum toplam 48 anne ve 48 çocuk kapasitelidir. Her ünitede 17,25 m2 büyüklüğünde 8 oda bulunmakta olup, anne ve çocuğun aynı odada kalması planlandı.

Üniteler birbirinden bağımsız olup, her ünite içerisinde ortak yaşam alanı, kapalı ve açık çocuk oyun alanları, mutfak, çamaşır yıkama alanı ve balkon bulunmaktadır.

Tüm çocukların birlikte vakit geçirebilmeleri amacıyla idari binada 2 adet kapalı çocuk oyun alanı ve 1 adet çok amaçlı salon bulunmaktadır. Tasarlanan çok amaçlı salonda çeşitli görsel sunumlar, eğitici faaliyetler yapılacaktır. Ayrıca projede yaklaşık 300 m2 büyüklüğünde büyük bir bahçe yer almaktadır. Çocuklar, bu alan içerisinde görevli öğretmen ve personeller ile birlikte birçok etkinlikleri gerçekleştirecek ve oyun alanlarında bulunan oyun aletleri ile gün içerisinde vakitlerini verimli olarak değerlendirebilecektir.
 

Fotoğraflar