Antalya’da 100’üncü Yıl Etkinliği

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından düzenlenen Adalet Personeli 100. Yıl Etkinliğinde çok sayıda personel bir araya geldi.

Program kapsamında ilk olarak Antalya Adliyesinde kurum personelinin yaptığı resimlerden oluşan serginin açılışı gerçekleştirildi. Etkinlikte konuşma yapan Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Zafer Koç, Antalya Adliyesinde anlamlı bir serginin açılışını yapmaktan ve yargı çalışanlarını bir arada görmekten mutlu olduğunu belirtti. Cumhuriyet Başsavcısı Koç, Adliye personelinin el emeği göz nuru birbirinden güzel resimlerinin yer aldığı serginin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. Koç, bu tür etkinlikleri her zaman destekleyeceklerini söyledi. 

Personel Eğlenceli Zaman Geçirdi

Resim sergisinin ardından, Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Soner Çiftçioğlu, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Kurumsal İletişim Daire Başkanı Evren Akbey ve beraberindeki heyet konferans salonuna geçti. Antalya Adliyesi, Ceza İnfaz Kurumları ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde görev yapan personelle bir araya geldi. Personel Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Soner Çiftçioğlu personelle bir müddet sohbet etti ve personelin sorularını cevapladı. Sonrasında infaz ve koruma memurları mini bir konser verdi. Çiftçioğlu daha sonra Antalya Adliyesinde staj yapan 26. ve 27. dönem hâkim ve savcı adaylarıyla bir araya geldi, mesleki konularda fikir alışverişinde bulundu ve tecrübelerini paylaştı.

Sümer Ezgü Programa Renk Kattı

Programın öğleden sonraki kısmında Türk Halk Müziği Sanatçısı Sümer Ezgü ile söyleşi gerçekleştirildi. Konuk sanatçı türkülerin halk kültüründeki yerini, sanat hayatını ve hatıralarını anlattı. Personelimizin yoğun katılımıyla gerçekleşen söyleşide konuk sanatçı sevilen türkülerini seslendirdi.

Düzenlenen etkinliğe; Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Soner Çiftçioğlu ile Daire Başkanları Fatih Akkuzu, Uğur Muslu, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Kurumsal İletişim Daire Başkanı Evren Akbey, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Zafer Koç, Adalet Komisyonu Başkanı Oğuzhan Yaşar, Antalya Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısı Rıza Can, Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Orhan Özdemir, Antalya İcra Daireleri Başkanı Işıl Kütük, Tetkik Hakimleri Ergül Duyum, Ali Yılmaz, Muhammed Safa Sevgili, Hasan Bıyık, Antalya yargı teşkilatında görevli hakim ve Cumhuriyet Savcıları katıldı.

Fotoğraflar