Azerbaycan Adalet Bakanı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünü Ziyaret Etti

Azerbaycan Adalet Bakanı Ferid Ahmedov ve beraberindeki heyet, çeşitli temaslarda bulunmak amacıyla Türkiye ziyareti kapsamında Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünü ziyaret etti.

Ziyaret sırasında, iki ülke arasında ceza infaz alanında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Genel Müdür Enis Yavuz Yıldırım, Azerbaycan Adalet Bakanı Ferid Ahmedov ve beraberindeki heyete ceza infaz sistemi, ceza infaz kurumlarında yapılan iyileştirme, eğitim ve güvenlik çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Genel Müdür Yıldırım eşliğinde, Azerbaycan Adalet Bakanı Ferid Ahmedov ve beraberindeki heyete Elektronik İzleme Merkezi'nin işleyişi hakkında Denetimli Serbestlik Daire Başkanı Alperen Öztürk tarafından bilgi verildi. ACEP (Akıllı Teknolojilerin Ceza İnfaz Kurumlarına Entegrasyonu) projesini yakından inceleyen heyet Dış İlişkiler Daire Başkanı Serkan Başok’tan sistem hakkında detaylı bilgi aldılar.

Azerbaycan Adalet Bakanlığı heyeti onuruna Ankara Açık Ceza İnfaz Kurumu Restoranı'nda bir yemek düzenlendi. Heyet, kurumda bulunan matbaayı ziyaret etti. Matbaada yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alarak, burada basımı yapılan Sesleniş Gazetesi ve Değer Dergisi’ni inceleyen Azerbaycan Adalet Bakanlığı Heyeti temaslarını sonlandırdı.

Genel Müdürlükte yapılan toplantıya, Genel Müdür Yardımcıları Mehmet Yılmaz, Hasan Akceviz ve Fatih Güngör, Dış İlişkiler Daire Başkanı Serkan Başok, Kontrolörler Kurulu Başkanı Yusuf Kenan Çağlar, Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Tayyip Çiçek ve Daire Başkanı Ebru Cansu Karakuş katıldı.
 

Fotoğraflar