Bakan Gül ile Genel Müdür Alkaç Kayseri’de Ceza İnfaz Kurumlarını Ziyaret Etti

Adalet Bölge Değerlendirme Toplantısı’na katılmak üzere Kayseri’de bulunan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Kayseri Bünyan Ceza İnfaz Kurumu Kampüsünü ziyaret etti.

Bakan Gül ile birlikte Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Yunus Alkaç Kayseri Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Özer Duman’dan mesleki eğitim merkezi ve yapımı devam eden kütüphane hakkında bilgi aldı. Bakan Gül’ün ziyareti öncesinde Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Yunus Alkaç ilk olarak Kayseri Kapalı Ceza İnfaz Kurumunu ziyaret etti. Burada Kurum Müdürü Şeref Tatlı’dan kurum hakkında ve kurumda yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kurum personeliyle de bir araya gelen Alkaç personel ile bir müddet sohbet etti, personelin sorunlarını dinledi. Alkaç programı kapsamında daha sonra Kayseri Denetimli Serbestlik Müdürlüğüne geçerek Kurum Müdürü Mehmet Semiz’den yürütülen faaliyetler hakkında detaylı bilgi aldı. Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ziyaretinin ardından Alkaç daha sonra Bünyan’da bulunan kampüse geçerek burada kurum müdürleriyle bir araya geldi.


Bakan Gül’e ziyaretinde Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri Cumhuriyet Başsavcısı Abdulkadir Akın, Kayseri İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yüksel Yiğit, Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun eşlik etti.
 

Fotoğraflar