Bakan Yardımcısı Gürlek ve Genel Müdür Yıldırım Rize Adliyesini Ziyaret Etti

54. Eğitim Kurulu Toplantısı için Rize’ye giden Adalet Bakan Yardımcısı Akın Gürlek ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, Rize Adliyesini de ziyaret etti.

Adliye ziyaretinde Gürlek ve Yıldırım’a Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürü Turan Kuloğlu, Adalet Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanı İbrahim Şahin, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcısı Hasan Akceviz eşlik etti. Bakan Yardımcısı Gürlek ve beraberindeki heyeti Rize Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Patlak, Adalet Komisyonu Başkanı Yasin Temel ve İdare Mahkemesi Başkanı Ergün Coduroğlu karşıladı.

Genel Müdür Yıldırım, Ceza İnfaz Kurumlarında İncelemelerde Bulundu

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım Adliye programının ardından Rize’de bulunan ceza infaz kurumlarını da ziyaret etti. Rize L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunu ziyaret eden Genel Müdür Yıldırım ve beraberindeki heyeti, ceza infaz kurumu Savcısı Gürhan Özgen, Rize L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Mehmet Aydın, İl Jandarma Vekili J. Albay Mehmet Yeşilgöl, Ceza İnfaz Kurumu Bölük Komutanı Teğmen Bünyamin Kılıç karşıladı.

Rize L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu personeli ile birlikte yemek yiyen Genel Müdür Yıldırım, personelle bir müddet sohbet etti. Yıldırım ve beraberindeki heyet Kurum Müdürü Mehmet Aydın eşliğinde ceza infaz kurumunda incelemelerde bulundu. İşyurdu atölyelerini gezen Yıldırım, yapılan ürünler ve atölyeler hakkında bilgi aldı.

Genel Müdür Yıldırım, Rize L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ziyaretinin ardından Kalkandere Açık Ceza İnfaz Kurumunu da ziyaret etti. Kurum Müdürü Serdar Mengüaslan’dan yapılan çalışmalar ve kurum hakkında bilgi alan Yıldırım,  burada da İşyurdu atölyelerini gezerek üretim çalışmalarını inceledi.  

Rize ceza infaz kurumları ziyaretinde Yıldırım’a Genel Müdür Yardımcısı Hasan Akceviz, Personel Eğitim Daire Başkanı Gökhan Köseoğlu ve beraberindeki heyet eşlik etti.
 

Fotoğraflar