Çocuk Eğitimevinde “Çocuklarla Bir Gün’’ Etkinliği Gerçekleşti

Ceza ve infaz kurumlarındaki hükümlü ve tutuklu gençlerin, sanatçılar ile beraber vakit geçirmeleri, kendilerine model olabilecek sanatçılar ile buluşarak olumlu davranışlar kazanmalarıyla sosyalleşmelerine katkı sağlayarak yeniden topluma entegre olmaları amacıyla Ankara Çocuk Eğitimevinde 07 Ocak 2020 tarihinde “Çocuklarla Bir Gün’’ programı düzenlendi.

TRT spikeri Dila Ezer’in sunumuyla, Sanatçı Turgay Başyayla’nın katılımıyla gerçekleşen programa; Adalet Bakan Yardımcısı Uğurhan Kuş, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcısı Namık Kemal Varol, Abdullah Çıtlak, Mehmet Yılmaz, Daire Başkanı Çelebi Yılmaz, tetkik hakimleri, personel ve çocuklar katılım gösterdi.

Bakan Yardımcımız Uğurhan Kuş ve Genel Müdür Yardımcımız Namık Kemal Varol’un konuşmalarının ardından, Ankara Çocuk Eğitimevi korosu tarafından müzik gösterisi sergilendi. Farklı ceza infaz kurumlarından müziğe gönül vermiş İnfaz ve Koruma Memurlarının solo ve koro eserlerini seslendirmeleri ve Sanatçı Turgay Başyayla’nın eğlenceli konseriyle devam edildi.

TRT spikeri Dila Ezer ve  Turgay Başyayla ile yapılan söyleşinin ardından, Odtülüler Yusuf Öncebe Okullarının sponsorluğunda temin edilen ayakkabıların hükümlü çocuklara hediye edilmesi ve Bakan Yardımcımız Uğurkan Kuş´un sanatçı Turgay Başyayla, TRT spikeri Dila Ezer ve sponsor Yusuf Öncebe´ye hediye takdimi ile program sona erdi.

Fotoğraflar