BAŞARI Projesi 2. Yürütme Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen "Bağımlılıkla Mücadelede Yargının ve İnfaz Sisteminin Kurumsal Kapasitesinin Artırılması” projesinin 2. Yürütme Kurulu toplantısı yapıldı.

Kısa adı BAŞARI olan "Bağımlılıkla Mücadelede Yargının ve İnfaz Sisteminin Kurumsal Kapasitesinin Artırılması” projesi, Avrupa Birliği (AB) Katılım Öncesi Mali Destek Aracı (IPA II) 2016 yılı programı kapsamında AB tarafından finanse ediliyor. Toplam 24 ay sürecek olan BAŞARI projesi yaklaşık 2 milyon avro bütçeli. Proje, madde kullanımı nedeniyle yargı süreci devam eden ve bu nedenle haklarında denetimli serbestlik tedbiri uygulanan kişilere yönelik hizmetlerin iyileştirilmesi, bu konuda yargının ve denetimli serbestlik sisteminin kurumsal kapasitesinin güçlendirilmesini hedefliyor.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcısı Namık Kemal Varol başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, projenin 1. Bileşeni, 2. Bileşeni ve yeni başlanan 3. Bileşeni kapsamında yapılan faaliyetler, sağlanan gelişmeler ve gelecek dönemde yapılması planlanan çalışmalar değerlendirildi.

Toplantıya; Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünün ilgili daire başkanlıkları, Dış İlişkiler ve AB Genel Müdürlüğü, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve Merkezi Finans ve İhale Birimi temsilcileri, WeGlobal danışmanlık şirketi proje temsilcileri katıldı.
 

Fotoğraflar