BAŞARI Projesi Eğitici Eğitiminin Açılışı Yapıldı

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım BAŞARI Projesi kapsamında hâkim ve savcılara yönelik düzenlenen uyuşturucu bağımlılığı ve uyuşturucu suçları eğitici eğitim programının açılışına katıldı.

Bağımlılıkla Mücadelede Yargının ve İnfaz Sisteminin Kurumsal Kapasitesinin Artırılması Projesi (BAŞARI) kapsamında düzenlenen hâkim ve savcılara yönelik uyuşturucu bağımlılığı ve uyuşturucu suçları eğitici eğitimi devam ediyor. 30 Kasım tarihinde Antalya’da başlayan ve 4 Aralık Pazar günü tamamlanacak olan eğitimin açılışı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım’ın konuşmalarıyla başladı. Programın açılışında, Yargıtay 10. Ceza Dairesi Başkanı Faik Ateş ve proje takım lideri Ioana Cornescu da konuşma yaptı.  

Projenin 3. bileşeni olan ‘Hâkim ve Savcılar ile Aday Hâkim ve Savcıların Eğitimleri’ bölümü altında ‘hâkim ve savcılara yönelik uyuşturucu bağımlılığı ve uyuşturucu suçları eğitici eğitimi’ yapılıyor. Eğitici eğitimi katılımcıları Türkiye Adalet Akademisi tarafından belirlendi. Eğitime, uyuşturucu suçlarında uzmanlaşan Yargıtay, bölge adliye mahkemeleri, Bakanlığın ilgili birimleri, asliye ceza ve ağır ceza mahkemesi hâkimleri, TCK Md. 191 ve ilgili maddelerin soruşturmalarını yapan Cumhuriyet savcılarından oluşan 35 kişi katılıyor.

Hâkim ve savcılara yönelik uyuşturucu bağımlılığı ve uyuşturucu suçları eğitici eğitimi çalışması kapsamında elde edilen kazanımların analizi ve eğitimin yaygınlaştırma planlaması ile program tamamlanacak.
 

Fotoğraflar