BAŞARI Projesinde Çalışmalar Devam Ediyor

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünün yürüttüğü AB projelerinden biri olan BAŞARI projesinde çalışmalar devam ediyor. BAŞARI projesi uyuşturucu bağımlılığı ile mücadelede kurumlar arası iş birliğini güçlendirmek ve sürdürülebilir mekanizmalar önermek amacıyla hayata geçirildi.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü çeşitli AB projeleri yürütüyor. Uygulanan projelerle tutuklu ve hükümlülerin ıslahı ve topluma yeniden kazandırılması hedefleniyor. Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen ve kısa adı BAŞARI olan “Bağımlılıkla Mücadele Kapsamında Yargı ve İnfaz Sisteminin Kurumsal Kapasitesinin Güçlendirilmesi Teknik Destek Projesi” aynı zamanda AB Katılım Öncesi Mali Destek Aracı (IPA II) 2016 yılı programı kapsamında yer alıyor.

BAŞARI projesi, yargı ve infaz sistemindeki paydaşları bir araya getirerek kurumsal gelişim programlarının yanı sıra ceza infaz kurumu personeli, denetimli serbestlik uzmanları ve diğer adli personel için kapasite geliştirme çalışmalarını içeriyor. Proje ayrıca, ceza infaz kurumlarında kalan madde bağımlısı tutuklu ve hükümlüler, denetimli serbestlik yükümlüleri ile aileleri için iyileştirilmiş risk değerlendirme aracı ve müdahale programları ile zenginleştirilmiş destekleyici bir ortamı güçlendirmeyi amaçlıyor.

BAŞARI Projesinde Yürütülen Çalışmalar Sosyal Medya Hesaplarından Paylaşılıyor

Web sitesi yapım aşamasında olan projenin sosyal medya hesapları aktif durumda. Proje kapsamında düzenlenen çalıştaylar ve eğitimler, madde bağımlılığı ve uyuşturucu ile mücadeleye yönelik yapılan çalışmalar hakkında BAŞARI projesinin sosyal medya hesaplarından düzenli olarak paylaşım yapılıyor.

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/basariprojesi/
TWITTER: https://twitter.com/basariprojesi
FACEBOOK: https://www.facebook.com/profile.php?id=100069236206282
WEBSİTE: https://basariprojesi.org/