BİPES Uygulaması, WSIS 2023 Ödüllerine Aday Gösterildi

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ile Bilgi İşlem Genel Müdürlüğünün ortaklaşa çalışmasıyla hazırlanan UYAP Bireyselleştirilmiş Personel Eğitim Sistemi (BİPES), WSIS Prizes 2023 ödül yarışmasında aday gösterildi.

Birleşmiş Milletler Uluslararası Telekomünikasyon Birliği tarafından düzenlenen ve kısa adı WSIS olan Dünya Bilgi Toplumu Zirvesi Ödülleri 2023 yarışmasının son oylama tarihi 25 Ocak 2023’tür. Uluslararası bir platformda düzenlenen yarışmada oy kullanmak isteyen vatandaşlar ve kurum personeli aşağıdaki internet adresi üzerinden oy kullanabilecektir.

https://bigm.adalet.gov.tr/Home/SayfaDetay/wsis-prizes-2023-dunya-bilgi-toplumu-zirvesi-odulleri-oylama-duyurusu09012023023026

WSIS Nedir?

Ülkelerdeki bilgi ve iletişim teknolojilerinin gelişimini ve gelişmekte olan ülkelerin bilişim alt yapılarını iyileştirmeye teşvik eden WSIS (Dünya Bilgi Toplumu Zirvesi), uluslararası organizasyonların üst düzey temsilcileri ve 175 ülkeden, binlerce katılımcıdan oluşan kapsayıcı ve kalkınma odaklı, herkesin içerik oluşturabildiği ve paylaşabildiği bir organizasyondur.