“Bir Kitap Bir Umut” Sloganıyla Başlatılan Kitap Bağış Kampanyasından Toplanan Kitaplar Kurum Kütüphanelerine Gönderiliyor

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından “Bir Kitap Bir Umut” sloganıyla düzenlenen kitap bağış kampanyasında toplanan 256 bin 376 kitap, ceza infaz kurumları bünyesinde bulunan kütüphanelere sevk edilmeye başlandı.

“Ceza İnfaz Kurumu Kütüphaneleri İçin Kitap Bağış Kampanyası” Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün katılımıyla Ankara Adalet Sarayı önünde başlatılmıştı. Kampanya için ülke genelinde 216 bağış standı kuruldu. Öte yandan Ankara, Ankara Batı, İstanbul, İstanbul Anadolu, Bakırköy, İzmir Bayraklı ve İzmir Karşıyaka Adalet Saraylarına kitap bağış kumbaraları da yerleştirildi. Oluşturulan standlar ve kurulan kitap bağış kumbaralarında bugüne kadar 256 bin 376 kitap toplandı.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü kargo toplama merkezinde kitapların tasnif ve kolileme işlemleri yapılarak yeni açılan ve yayın sayısı az olan ceza infaz kurumlarına öncelik verilerek dağıtımına başlandı.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Yunus Alkaç, kampanyaya katılım gösteren vatandaşlara, kampanya sürecinde üstün gayret ve özverili çalışma gösteren Cumhuriyet başsavcılıkları ile tüm ceza infaz kurumu personeline teşekkür etti.
 

Fotoğraflar