CEKUT Sincan Ekibi AFAD Hafif Seviye Akreditasyon Sertifikasını Aldı

AFAD tarafından düzenlenen Hafif Seviye Akreditasyon Sınavını başarıyla tamamlayan CEKUT Sincan Ekibine sertifikaları İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından verildi.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Arama ve Kurtarma Ekibi (CEKUT) operasyonel kapasitesini geliştirmek üzere çalışmalarına devam ediyor. CEKUT ekipleri arama-kurtarma alanında düzenlenen eğitim ve seminer çalışmalarına düzenli olarak katılıyor. Böylelikle CEKUT ekipleri sahada operasyon kapasitesini sürekli güncelliyor ve geliştiriyor. Son olarak CEKUT Sincan Ekibi Nisan ayında Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca (AFAD) düzenlenen Hafif Seviye Akreditasyon Sınavına katıldı. Yapılan sınavda CEKUT Sincan Ekibinde görevli olan 21 personel başarılı oldu. Sınavı başarıyla tamamlayan CEKUT Sincan Ekibi üyelerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından 16 Ağustos Salı günü düzenlenen törenle sertifikaları verildi. AFAD’ın İstanbul Yeşilköy’de düzenlediği "Akreditasyon ve Destek AFAD Gönüllüleri Sertifika Teslim Töreni"ne Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünü temsilen Personel Eğitim Daire Başkanı Barış Öner katıldı.

CEKUT Sincan Ekibi, törenin ardından 17 Ağustos 1999 Depremi anısına Gölcük’te düzenlenen yürüyüş ve anma programına katıldı.
 

Fotoğraflar