CEKUT’tan İtfaiye Teşkilatına Ziyaret

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Arama Kurtarma Ekibi (CEKUT) İtfaiye Haftası kapsamında Ankara İtfaiyesi Merkez İstasyonu ve Kahramankazan İtfaiye İstasyonuna ziyaret gerçekleştirdi.

CEKUT üyeleri ilk olarak Ankara İtfaiyesi Merkez İstasyonunda İtfaiye Daire Başkanı Salih Kurumlu’yu makamında ziyaret etti. CEKUT adına konuşan ekip gönüllüsü Ahmet Çelik, “Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde oluşturduğumuz CEKUT ekipleri ülke çapında ortaya çıkabilecek her türlü olağanüstü duruma müdahale edebilecek kapasiteye ulaştı. Arama kurtarma faaliyetlerinde gönüllü ekiplerin önemi artık biliniyor. Arama kurtarma konusunda kurumsal kapasitemizin daha da geliştirilmesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz.” dedi.

KURUMLAR ARASI İŞBİRLİĞİNİN KONUŞULDU
Ziyarette Ankara İtfaiyesi Merkez İstasyonu ile eğitim, eğitmen, ortak çalışma, ekipman desteği, operasyon desteği konularında kurumlar arası işbirliği konuşuldu. Ayrıca ziyarette ortak faaliyet planı çıkarılması kararlaştırıldı.  

KAHRAMANKAZAN İTFAİYE İSTASYONU DA ZİYARET EDİLDİ
CEKUT üyeleri daha sonra Kahramankazan İtfaiye İstasyonunu ziyaret etti. İstasyon Şefi Veli Yalçın istasyon hakkında detaylı olarak CEKUT üyelerine bilgi verdi. CEKUT üyelerine Kahramankazan Belediyesi arama kurtarma ekipleri de eşlik etti.
 

Fotoğraflar