Ceza İnfaz Kurumları 11. Yıllık Değerlendirme Toplantısı Sona Erdi

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Ceza İnfaz Kurumları 11. Yıllık Değerlendirme Toplantısı sona erdi. Toplantıda ceza infaz kurumlarında güvenlik, asayiş, sağlık, ıslah, iyileştirme, personel, personel eğitimi ve bütçe konuları masaya yatırıldı.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcıları Hasan Akceviz ve Banu Demirci Altay, toplantının kapanış töreninde ceza infaz kurumu müdürlerine hitaben bir değerlendirme konuşması yaptı.

Genel Müdür Yardımcısı Hasan Akceviz yaptığı konuşmada, yapılan toplantıların daha verimli geçmesi için katılımcıların ihtisas gruplarına ayrılarak grup toplantılarının yapıldığını ifade etti. Ayrıca yapılan değerlendirme toplantısı ile ceza infaz kurumlarına ilişkin birçok farklı meselenin etraflıca ele alındığını belirtti.

Genel Müdür Yardımcısı Banu Demirci Altay ise ceza infaz kurumlarında yapılması düşünülen çalışmalarda ihtiyaç duyulan ödeneklerle ilgili Genel Müdürlükçe her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtti. Bununla birlikte 4 gün süren toplantıya ilişkin genel bir değerlendirmede de bulunan Altay, gerçekleşen toplantının kurumlarda yaşanan bir takım sorunların tespiti noktasında fayda sağladığını, çözüme yönelik çalışmalara katkı sunacağını ifade etti.

 Akceviz ve Altay, toplantının planlanması ve organizasyonu sürecinde emek veren Genel Müdürlük personeline ve yapılan toplantılara öneri ve düşünceleriyle katkı sunan tüm ceza infaz kurumu müdürlerine teşekkür ederek konuşmalarını tamamladı.

 Toplantı 4 Gün Sürdü

Ceza infaz kurumlarında görev yapan 348 kurum 1. müdürünün katıldığı toplantı 4 gün sürdü. Toplantının kapanış törenine, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcıları Hasan Akceviz, Banu Demirci Altay, Daire Başkanları Neşe Tok Toptaş, Dr. Hüseyin Şık, Gökhan Köseoğlu, Onur Helvacı, tetkik hâkimleri ve Kontrolörler Kurulu Başkanı Yusuf Kenan Çağlar ile Kontrolörler Kurulu Başkan Yardımcısı Çağdaş Yurt katıldı.
 

Fotoğraflar