Ceza İnfaz Kurumları Personeli Eğitim Merkezlerinin Kurumsal Kapasitelerinin Güçlendirilmesi (CİKPEM) Projesi 5.Yürütme Kurulu Toplantısı Gerçekleştildi.

Ceza İnfaz Kurumları Personeli Eğitim Merkezlerinin Kurumsal Kapasitesinin Güçlendirilmesi Projesi”nin 5. Yürütme Kurulu Toplantısı 03 Haziran 2021 tarihinde çevrim içi olarak gerçekleştirildi. IPA II dönemi 2016 yılı programı kapsamında eşleştirme ortağı Finlandiya-Estonya Konsorsiyumu ile birlikte yürütülmekte olan proje ile ceza infaz kurumu personelinin hükümlü ve tutuklulara yönelik hizmet standartlarının yükseltilmesi ve eğitim merkezlerimizde yürütülmekte olan eğitsel çalışmalara yeni boyutlar ve iyi uygulama örnekleri kazandırılması, nitelikli öğretim görevlileri ve eğiticiler ile personel eğitim merkezlerinde etkin bir insan kaynakları yönetim sistemi geliştirilmesi sürecine  destek sağlanması hedeflenmektedir.

Projede elde edilen gelişmeleri ve gelecek dönemde yapılması planlanan çalışmaları değerlendirmek üzere üç ayda bir yapılan yürütme kurulu toplantılarının 5'incisi Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Yunus ALKAÇ başkanlığında çevrim içi gerçekleştirilmiş olup söz konusu toplantıya Finlandiya Proje Lideri Heidi Lind, Estonya Proje Lideri Ivo Kitsing, Proje Bileşen Liderleri, Yerleşik Eşleştirme Danışmanı, Genel Müdürlüğümüzün ilgili Daire Başkanlığı temsilcileri, Adalet Bakanlığı Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü, Avrupa Birliği Başkanlığı, Avrupa Birliği Delegasyonu ve Merkezi Finans ve İhale Birimi temsilcileri katılım sağladı. Toplantıya, Genel Müdürümüz Sayın Yunus ALKAÇ’ın konuşması ile başlandı. Sayın Alkaç, açılış konuşmasında, “Alanında saygın uzmanlar ile infaz sistemimizin değerli çalışanlarınca işbirliği içinde bu zamana kadar yürütülen ve önümüzdeki süreçte yürütülecek çalışmaların, ceza infaz kurumları personelimizin sunduğu hizmetin kalitesini arttırarak, Genel Müdürlüğümüze bağlı eğitim merkezlerinin kurumsal kapasitesini güçlendireceğine olan inancımı bir kez daha vurgulamak isterim. Bunun yanında personel eğitim sistemimizin geliştirilme ihtiyacı hissedilen alanlarına ilişkin olarak proje sona erdikten sonra da gerektiğinde güncelleyerek kullanabileceğimiz somut çıktıların ortaya konmasının, uluslararası ve AB standartları çerçevesinde iyi uygulama örneklerinin geliştirilmesi ve paylaşımının, eğiticilerin eğitimi programı gibi materyallerin geliştirilmesinin projenin sürdürülebilirliğine de olumlu katkı sunacağını belirtmek istiyorum.” dedi. Açılış konuşmasının ardından sözü Finlandiya proje lideri Heidi Lind’e ve Estonya proje lideri Ivo Kitsing’e bıraktı.

Toplantıda, yerleşik eşleştirme danışmanı Anni Karnananta tarafından projenin son 3 aylık döneminde gerçekleştirilen faaliyetler ve bir sonraki iş planında gerçekleştirilmesi planlanan çalışmalara yönelik sunum gerçekleştirildi. Akabinde karşılıklı fikir alışverişlerinde bulunularak genel değerlendirmeler yapıldı. İlerleyen süreçte gerçekleştirilmesi planlanan çalışmalar gündeme alındıktan ve bir sonraki yürütme kurulu toplantı tarihi 14 Eylül 2021 tarihi olarak belirlendikten sonra toplantı sona erdi.
 

Fotoğraflar