Ceza İnfaz Kurumlarında Görev Yapan Öğretmenler Genel Müdür Yardımcılarıyla Buluştu

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcısı Namık Kemal Varol ve Hasan Akceviz ceza infaz kurumları bünyesinde görev yapan kurum öğretmenleriyle bir araya geldi.

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde farklı kurumlarda görev yapan öğretmenler Genel Müdür Yardımcısı Namık Kemal Varol ve Hasan Akceviz ile buluştu. Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünde gerçekleşen buluşmada öğretmenlere yönelik bir konuşma yapan Genel Müdür Yardımcısı Namık Kemal Varol 24 Kasım’ın öğretmen ve öğretmenlik mesleğiyle ilgili farkındalığın oluştuğu özel bir gün olduğunu belirtti. Ceza infaz kurumlarında görev yapan kurum öğretmenlerine büyük sorumluluklar düştüğünü dile getiren Genel Müdür Yardımcısı Varol, “Sizlerin sorumluluğu mesleğini dışarıda icra eden öğretmenlerden bir kat daha fazla. Sizler mesleklerinizi herhangi bir suç nedeniyle ceza infaz kurumunda bulunan bireyleri tekrar topluma kazandırmak için icra ediyorsunuz.” dedi.

Ceza infaz kurumlarında yapılan eğitim çalışmalarına da değinen Varol, dışarıda eğitim hayatını bırakıp suç işleyerek ceza infaz kurumlarına gelen binlerce tutuklu ve yükümlünün yapılan çalışmalarla birlikte eğitim öğretim hayatına yeniden başladığını belirtti. Varol, “Rakamlara yansıyan bu başarı için tüm öğretmenleri tebrik ediyorum. Bu güne kadar ceza infaz kurumlarında 6 bin 51 kurs açıldığını, 43 bin 828 hükümlü-tutuklunun bu kursları başarıyla bitirdiğini görüyoruz.” dedi.

Ceza infaz kurumlarında yürütülen eğitim çalışmalarının bir parçası olarak tutuklu ve hükümlülerin sürekli kitap okumaya teşvik edildiğini kaydeden Varol, tutuklu ve hükümlülerin iyileştirilmesine yönelik kurum içerisinde görev alan öğretmenlerin çalışmalarını başarılı bir şekilde yürüttüğünü dile getirdi.

Genel Müdür Varol konuşmasının ardından emekliliği gelen Ankara Açık Ceza İnfaz Kurumu Öğretmeni Recai Yıldız’a teşekkür plaketi verdi.

Buluşmaya Kontrolörler Kurulu Başkanı Yusuf Kenan Çağlar, Kurumsal İletişim Daire Başkanı Evren Akbey ve Tetkik Hakim Kaan Yalçın ve Erkin Talaz katıldı.

Fotoğraflar