Ceza İnfaz Kurumlarında Terör ve Tehlikeli Mahkûmların İdaresinin İyileştirilmesi ve Radikalleşmenin Önlenmesi Projesi 8. Yürütme Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

CARE - Ceza İnfaz Kurumlarında Aşırıcılık ve Radikalleşmenin Engellenmesi Projesi 8. Yürütme Kurulu Toplantısı 4 Haziran 2021 tarihinde çevrim içi olarak gerçekleştirilmiştir. IPA 2 dönemi 2015 yılı programı kapsamında eşleştirme ortağı İspanya ile ortaklaşa yürütülmekte olan proje ile terör mahkûmlarının radikalleşmelerinin önlenmesi, terör mahkûmlarına yönelik ceza infaz sisteminin ıslah ve idari kapasitesinin iyileştirilmesi amaçlanmaktadır.

Genel Müdürümüz Yunus Alkaç’ın başkanlık ettiği toplantı açılışında Sayın Alkaç, İspanya ile ortaklaşa yürütülmekte olan Ceza İnfaz Kurumlarında Aşırıcılık ve Radikalleşmenin Engellenmesi Projesi’nin  yavaş yavaş sonuna doğru yaklaşıldığını, son yürütme kurulu toplantısının yüz yüze yapılabilme ümidi içerisinde olduğunu ifade etmiş, projenin hayata geçmesini sağlayan Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, Avrupa Birliği Başkanlığı ve Merkezi Finans İhale Birimi Başkanlığının değerli temsilcileri ile İspanyol uzmanlara teşekkürlerini iletmiştir.

Toplantıya katılan İspanya Proje lideri Carmen Martinez ise toplantıda bulunmaktan dolayı mutluluk duyduğunu belirterek, projenin son 3 aylık döneminde gerçekleştirilen faaliyetler ve projenin son döneminde gerçekleştirilmesi planlanan proje kapanış töreni ile iki gün sürmesi planlanan proje konferansı hakkında bilgi vermiştir.

Proje Yerleşik Eşleştirme Danışmanı Angel Vicente Lopez Muriel proje hakkında bilgilendirme yaptıktan ve soru/cevap bölümünden sonra toplantı sona ermiştir.