Ceza İnfaz Kurumlarında Terör ve Tehlikeli Mahkûmların İdaresinin İyileştirilmesi ve Radikalleşmenin Önlenmesi Projesi 7. Yürütme Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

CARE - Ceza İnfaz Kurumlarında Aşırıcılık ve Radikalleşmenin Engellenmesi Projesi 7. Yürütme Kurulu Toplantısı 23 Mart 2021 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. IPA 2 dönemi 2015 yılı programı kapsamında eşleştirme ortağı İspanya ile ortaklaşa yürütülmekte olan proje ile terör mahkûmlarının radikalleşmelerinin önlenmesi, terör mahkûmlarına yönelik ceza infaz sisteminin ıslah ve idari kapasitesinin iyileştirilmesi amaçlanmaktadır.

Genel Müdürümüz Sayın Yunus ALKAÇ başkanlığını yaptığı toplantının açılış konuşmasında, “İspanya ile ortaklaşa yürütmekte olduğumuz Ceza İnfaz Kurumlarında Aşırıcılık ve Radikalleşmenin Engellenmesi Projesi’nin 7. Proje Yürütme Kurulu Toplantısı için toplanmış bulunmaktayız. Projemizde yavaş yavaş sona yaklaşmaktayız. Projenin hayata geçmesini sağlayan Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, Avrupa Birliği Başkanlığı ve Merkezi Finans İhale Birimi Başkanlığının değerli temsilcileri ile bu süreçte harcadıkları yoğun emek ve iyiniyetli çabaları dolayısıyla İspanyol uzmanlara da ayrıca teşekkürlerimi sunmak istiyorum.” dedi.Açılış konuşmasının ardından sözü İspanya Proje lideri Carmen Martinez Aznar’a bıraktı.

Carmen Martinez Aznar, toplantıda bulunmaktan dolayı mutluluk duyduğunu belirterek, açılış konuşmaları için Sayın Alkaç’a teşekkürlerini iletti. Projenin son 3 aylık döneminde gerçekleştirilen faaliyetler ve bir sonraki iş planında gerçekleştirilmesi planlanan faaliyetler hakkında Proje Yerleşik Eşleştirme Danışmanı Angel Vicente Lopez Muriel bilgilendirme yapması ve konu ile ilgili soru/cevap bölümünden sonra toplantı sonlandırıldı.

 

Fotoğraflar