Ceza İnfaz Kurumu Kütüphaneleri İçin Başlatılan Kitap Bağış Kampanyası’na Yoğun İlgi Devam Ediyor

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün katılımıyla başlatılan “Ceza İnfaz Kurumu Kütüphaneleri İçin Kitap Bağış Kampanyası” Türkiye genelinde vatandaşların ve sivil toplum kuruluşlarının yoğun ilgisiyle devam ediyor.

Ceza infaz kurumundaki tutuklu ve hükümlülere okuma alışkanlığı kazandırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla başlatılan kampanya için başta adliyeler olmak üzere birçok noktada, 7 bağış kumbarası ve 220 stant kuruldu. Kurulan bağış noktalarına gelen vatandaşlar ile sivil toplum kuruluşları temsilcileri ceza infaz kurumları için getirdikleri kitapları bu noktalardan bağışlayarak kampanyayı destekliyor.

KAMPANYA DEVAM EDİYOR

31 Mayıs’ta Türkiye genelinde tüm il ve ilçelerde başlatılan kitap bağış kampanyası 15 Haziran Salı gününe kadar devam edecek. Vatandaşlar ile sivil toplum kuruluşları kurulan kitap bağış kumbaraları ve stantları haricinde kampanyaya kargo yoluyla da katılabiliyor.  

TUTUKLU VE HÜKÜMLÜLER HALK KÜTÜPHANELERİNE DE ULAŞABİLİYOR

Ceza infaz kurumları bünyesinde bulunan kütüphanelerden faydalanan tutuklu ve hükümlüler Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında halk kütüphanelerinde bulunan milyonlarca kitaba da erişebiliyor.
 

Fotoğraflar