Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Umutları Yeşertmeye Devam Ediyor

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nde Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün katılımıyla 10 bin fidanı toprakla buluşturdu. Öte yandan Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü denetimli serbestlik müdürlükleri aracılığıyla bugün ülke çapında 96 bin fidanı toprakla buluşturacak.

Türkiye çapında yaklaşık iki milyon fidanı toprakla buluşturan Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nde “Geleceğe Nefes” kampanyasına destek olmak üzere ağaç dikim etkinliği düzenledi. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün katılımıyla yapılan etkinlik Ankara, Yenimahalle Çakırlar mevkiinde gerçekleştirildi. Ağaç dikme etkinliği kapsamında Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü yaklaşık 15 dönüm arazi üzerinde 10 bin fidanı toprakla buluşturdu. Etkinliğin düzenlendiği alana gelen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, burada kurum personeli, öğrenciler ve denetimli serbestlik yükümlüleriyle birlikte fidan dikti ve fidanlara can suyu verdi.

Ağaç dikim etkinliği sonrasında açıklama yapan Bakan Gül, “Geleceğe Nefes” kampanyasına destek olduklarını dile getirdi. Bakan Gül konuşmasında, “Her gün ne kadar daha ağaç arttığını takip ettiğimiz adalet ormanlarımız var. Emeği geçen tüm personelimizi, emeği geçen herkesi yürekten tebrik ediyorum. Bu konuda daha da seferberliğimizi arttıracağız. Bugün 96 bin ağaç dikilecek. Yine ilgili diğer birimlerimizin de destek vermesi ile bu sayıyı arttıracağız.” dedi.

Bakan Gül konuşmasında, Türk Ceza Kanunu’nda orman yakmanın ağır suç sayıldığını anımsatarak konuşmasına şöyle devam etti:

“Biz istiyoruz ki bir ağacımız bile yanmasın. Ağaçlandırma seferberliğimizi tüm birimlerimizle sürdüreceğiz. Bugün Cumhurbaşkanımızın başlattığı bu kampanya ile ülkemiz daha da yeşil olacak, cennet vatanımız daha da güzel olacak. Ben tüm emeği geçen Bakan Yardımcımız, Genel Müdürümüz, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğümüzde ki arkadaşlarımız, Başsavcılarımız, tüm ilgili birimlerdeki denetimli serbestlik ve ceza infaz kurumu müdürlerimiz, tüm emeği geçen personelimiz, arkadaşlarımız, vatandaşlarımıza, gençlerimize ve öğrenci kardeşlerime yürekten teşekkür ediyorum. Bugün herkes daha yeşil bir Türkiye için seferberlik halinde. Ülkemizin geleceği daha yeşil, daha huzurlu, daha da güzel olsun duasıyla fidanları toprakla buluşturduk. Hepinize çok teşekkür ediyorum.”

DENETİMLİ SERBESTLİK MÜDÜRLÜĞÜ ELİYLE 96 BİN FİDAN BUGÜN TOPRAKLA BULUŞACAK

Programda bir açıklama yapan Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Yunus Alkaç, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nde sahada olduklarını dile getirdi. Alkaç konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“İnşallah her yıl olduğu gibi açık cezaevindeki hükümlülerimiz COVİD izninde olmasına rağmen bu yılda 96 bin fidan dikeceğiz. Denetimle serbestlikteki hükümlülerimiz, açık cezaevindeki kısmi de olsa hükümlülerimiz de yine bugün bu faaliyet içerisinde yer alacaklar. Personelimiz, 144 denetimli serbestlik bünyesinde ülke genelinde 96 bin ağaç dikimi faaliyetinde yer alacak. İnşallah önümüzdeki yıllar itibariyle bu sayımızı çok daha arttıracağız.”

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü etkinliğine Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Adalet Bakan Yardımcısı Yakup Moğul, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Yunus Alkaç, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcıları Namık Kemal Varol, Hasan Akceviz, Banu Demirci Altay, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanları ve Tetkik Hâkimleri, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Ankara Personel Eğitim Merkezi Başkanı Hüseyin Aslan, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Akça, Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Karaköse, Ankara ve Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcı Vekilleri, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünde görevli personel, ceza infaz kurumları ve denetimli serbestlik müdürlükleri personeli katıldı.
 

Fotoğraflar