Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Deprem Mesaisinde

Kahramanmaraş merkezli yaşanan ve ülkece hepimizi derin üzüntüye sevk eden deprem sonrasında Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü yoğun mesaiyle çalışmaya başladı.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü depremin ilk anından itibaren harekete geçerek arama, kurtarma, lojistik ve yardım çalışmalarına destek olmak üzere yol haritalarını belirledi. AFAD’ın yardım çağrısıyla birlikte CEKUT ekipleri hızlı bir şekilde harekete geçti ve deprem bölgelerinde farklı noktalara intikal ederek arama-kurtarma çalışmalarını başlattı. CEKUT ekipleri Malatya’da gerçekleştirdiği çalışmalar kapsamında enkaz altından 1 yaralı afetzedeyi canlı olarak kurtardı ve enkaz altında can vermiş olan 2 vatandaşımızı çıkardı.

CEKUT, Kahramanmaraş’ta yaptığı arama ve kurtarma çalışmalarıyla enkaz altından 23 yaralı vatandaşı sağ olarak kurtardı, 35 vatandaşın da cansız bedenini enkaz altından çıkardı. CEKUT ekipleri Hatay’ın İskenderun ilçesinde yaptığı arama ve kurtarma çalışmaları kapsamında hayatını kaydeden 5 vatandaşın cansız bedenini enkaz altından çıkarırken 5 yaralı vatandaşı da enkaz altından sağ olarak kurtardı.

Deprem bölgelerinde yapılan arama kurtarma faaliyetlerini profesyonel olarak devam ettiren CEKUT ekipleri haricinde farklı kurumlardan toplam 329 gönüllü personel de arama-kurtarma ve lojistik destek çalışmalarına katılıyor.

Deprem Bölgesindeki Kurumlara Görevlendirme Yapıldı
Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, 238 personeli deprem bölgesinde yer alan kurumlarda, 254 personeli de nakledilen hükümlü/tutukluların yerleştirileceği yeni kurumlarda görevlendirdi.
 

Fotoğraflar