Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Satranç Federasyonu Arasında İş Birliği Protokolü

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Satranç Federasyonu arasında iş birliği protokolü imzalandı. Protokolle denetimli serbestlik yükümlüleri ve denetimli serbestlik personeli Federasyon tarafından görevlendirilecek antrenörlerden satranç öğrenecek.

 
Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, denetimli serbestlik yükümlüleri için çeşitli kurumlarla iş birliği yapıyor. Son olarak Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, Türkiye Satranç Federasyonu ile iş birliği protokolü imzaladı. Protokol, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcısı Serdar Sezer ve Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay tarafından imzalandı. İş birliği protokolüyle birlikte denetimli serbestlik yükümlüsü kadın ve suça sürüklenen çocuklara Türkiye Satranç Federasyonu tarafından görevlendirilen antrenörler satranç dersleri verecek.

Ayrıca protokol kapsamında satranç eğitimi alan denetimli serbestlik yükümlüleri için sporcu lisansı düzenlenecek, yükümlüler satrançta antrenörlük, hakemlik, eğitmenlik gibi mesleklere yönlendirilecek, Ankara Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün bahçesine bahçe satrancı kurulacak.

Protokol kapsamında verilecek satranç derslerine denetimli serbestlik müdürlüğünde çalışan personel de katılabilecek.

Protokol imza törenine; Denetimli Serbestlik Daire Başkanı Alperen Öztürk, Türkiye Satranç Federasyonu Başkan Vekili Fatih Maden, Kurumsal İletişim Koordinatörü Burçin Üre, Denetimli Serbestlik Daire Başkanlığı tetkik hâkimleri ve ilgili personel katıldı.

Fotoğraflar