Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Sağlık Daire Başkanlığının Ankara, Elazığ Ve Kayseri Ceza İnfaz Kurumları Kampüsleri Ziyareti

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcımız Hasan AKCEVİZ, Sağlık Daire Başkanımız Dr. Mustafa Burak AÇOĞLU, Tetkik Hakimlerimiz Ülkü GÜNEŞ YÜZÜGÜLLÜ, Rıdvan ÖZKAN ve Ömer Faruk KESER’in katılımlarıyla Ankara Sincan, Elazığ ve Kayseri Ceza İnfaz Kurumları Kampüsleri ziyaret edilerek, Ceza İnfaz Kurumları revirleri yerinde incelenmiştir. Kurumların COVİD-19 tedbirleri kapsamında aldıkları önlemler gözlemlenerek görevli Aile Hekimleri ile toplantı yapılıp hem COVİD-19 hem de sağlık işleyişi hakkında bilgi alınarak durum değerlendirmesi yapılmıştır.

İş yurtları bünyesinde faaliyet gösteren atölyeler yerinde incelendi, buralarda çalışan hükümlü ve personelin talep-görüşleri alınmıştır.

 Ankara Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü içerisinde bulunan Kampüs Devlet Hastanesini ve yeni inşa edilen Kampüs Devlet Hastanesi binasını inceleyen heyet hasta tutuklu/hükümlüler ve sağlık personelini ziyaret etmiştir.

 Elazığ Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Mahkum Koğuşunu ziyaret eden heyet daha sonra Elazığ TAP (Tutuklu/Hükümlü Adli Psikiyatri) Hastanesini yerinde incelemiş ve TAP Hastanesinin tam olarak faaliyete geçirilebilmesi için firma yetkilileri ve Sağlık Bakanlığı yetkilileri ile toplantı düzenleyerek eksiklikler yeniden   değerlendirilmiştir.

 Kayseri Şehir Hastanesi içerisinde bulunan TAP servisinin eksiklikleri ve serviste bulunan tutklu/hükümlü odalarını yerinde inceleyen heyet, daha sonra TAP servisinin tam olarak faaliyete geçirilebilmesi için firma yetkilileri ve Sağlık Bakanlığı yetkilileri ile toplantı düzenleyerek eksiklikler yeniden değerlendirilmiştir.

Fotoğraflar