Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Sağlık ve Basın Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı Heyeti İstanbul’da Bulunan Ceza İnfaz Kurumları İle İlgili Hastanelerin Tutuklu ve Hükümlü Odalarında İncelemelerde Bulundu

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Sağlık ve Basın Halkla İlişkiler Daire Başkanı Serdar Sezer, Tetkik Hâkimi Hüseyin Kocabay ve Sağlık İşlemlerinde görevli personeller, 22-24 Ekim 2019 tarihleri arasında Maltepe Açık Ceza İnfaz Kurumu, Maltepe 1 Nolu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu, Silivri Açık ve Kapalı Ceza İnfaz Kurumları, Metris 1 ve 2 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumları, Metris R Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ve Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda faaliyet gösteren revirleri yerinde inceledi.

Heyet, Maltepe Kampüs Devlet Hastanesinde ve Silivri Kampüs Devlet Hastanesinde hasta tutuklu, hükümlüler ve sağlık personelini ziyaret etti.

Kartal Eğitim Araştırma Hastanesi ve Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hizmet veren tutuklu ve hükümlü odalarını yerinde gören heyet, hasta tutuklu ve hükümlüler ile sağlık personelinin talep ve görüşlerini aldı.

 

Fotoğraflar