Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Yarınlara Nefes Olmaya Devam Ediyor

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Milli Ağaçlandırma Gününde 70 bin fidanı toprakla buluşturdu. Milli Ağaçlandırma Günü etkinliğine 81 ilde 145 denetimli serbestlik müdürlüğünden 2 bin 539 personel ve bin 222 yükümlü katıldı.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü denetimli serbestlik yükümlülerine yönelik çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyor. Yapılan çalışmalarla birlikte Genel Müdürlük bir yandan yükümlülerin infaz süreçlerinde kendilerini geliştirmelerini ve yeniden suç işlemelerini engellemeyi hedefliyor. Denetimli serbestlik uygulamalarının bir amacı da yükümlülerle çevre koruma bilincinin geliştirilmesi. Yükümlülerde bu bilinci oluşturmak amacıyla çevre koruma çalışmaları da yürütülüyor. Kamuya yararlı bir işte ücretsiz olarak çalıştırılma yükümlülüğü kapsamındaki yükümlüler, daha yeşil bir Türkiye için ülkenin birçok noktasında ağaç dikimi, park ve bahçe düzenlemesi, cadde ve sokak temizliği gibi hizmetlere katılıyor. Bu sene Milli Ağaçlandırma Günü etkinliğine 81 ilde 145 denetimli serbestlik müdürlüğünden 2 bin 539 personel ve bin 222 yükümlü katıldı. Etkinlikte denetimli serbestlik müdürlükleri aracılığıyla yaklaşık 70 bin fidan toprakla buluşturuldu. 

Öte yandan denetimli serbestlik müdürlüklerinin çalışmalarıyla bugüne kadar yaklaşık 2 milyon fidan dikimi ve 3 milyon 510 bin fidanın bakımı gerçekleştirildi.
 

Fotoğraflar