Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Yunus Alkaç, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü Kutladı

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Yunus Alkaç, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Genel Müdürlük bünyesinde çeşitli kademelerde görev yapan kadın çalışanlarla bir araya geldi.

Konuşmasına 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ederek başlayan Genel Müdür Yunus Alkaç, yılda 1 gün olsa da kadınların yaşadığı sorunların konuşulmasının önemli olduğuna dikkat çekti. Globalleşen dünya ile birlikte toplumsal bazda büyük değişim ve dönüşüm yaşandığını kaydeden Alkaç, kadına yönelik şiddetin dünya çapında bir sorun olduğunu belirtti. Kadına yönelik şiddeti cinnet hali olarak nitelendiren Alkaç, kadın-erkek üstünlüğü ekseninde yürütülen tartışmaların son derece gereksiz ve niteliksiz tartışmalar olduğunu vurguladı.

GENEL MÜDÜRLÜK BÜNYESİNDE HER KADEMEDE KADIN ÇALIŞANLAR VAR

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde her kademede kadınların önemli görevler üstlendiğini belirten Alkaç, “Kurum bünyesinde genel müdür yardımcılığı düzeyinden tutun her seviyede kadın çalışma arkadaşlarımız var ve arkadaşlarımızın her biri örnek niteliğinde çalışmalara imza atıyor. Kadın personelimizin çalışmalarından da gayet memnunuz. Bizlerin yaptığı iş ustalık sergilemeniz gereken bir iştir. Ceza infaz kurumları kendine özgü kurumlardır. Bu kurumlarda hayat 7-24 devam ediyor. Burada yapılacak çalışmaların son derece dengeli ve hassas şekilde yapılması lazım. Kadın naiftir, zariftir. Kadın çalışma arkadaşlarımız işte bu naifliği ve zarafeti iş disipliniyle birleştirmeyi başarıyor.” şeklinde konuştu.

 

Fotoğraflar