Çocukların Bayram Sevinci

Ceza infaz kurumlarımızda hükümlü/tutuklu annelerinin yanında kalan 0-6 yaş grubu çocuklara Ramazan Bayramı dolayısıyla kitap, kıyafet, ayakkabı ve oyuncak gibi hediyeler verildi.  Hediyeler, çocuklar ile anneleri kadar vakit geçiren, onları kendi çocuklarından ayırmayan İnfaz ve Koruma Memurları tarafından verildi.

Genel Müdürlüğümüz, çocukların eğitim ve gelişimlerini yakinen takip etmektedir. Çocuklar, ceza infaz kurumlarındaki oyun alanlarından anneleri ve uzmanların refakatinde faydalanmakta olup aynı zamanda anaokulları ve anasınıflarında eğitimlerine devam etmektedir. 

Çocukların sağlıklı gelişimi için beslenme düzenleri titizlikle takip edilmektedir. Bu kapsamda, çocukların günlük yiyeceği, annelerinin iaşesinden ayrı olarak verilmekte ve gelişim dönemlerine uygun, sağlıklı besinler tüketmeleri için kurumlarımız tarafından büyük özen gösterilmektedir.

Genel Müdürlüğümüz, verdiği hizmetleri geliştirmek ve etki alanını artırmak gayesiyle çocuklar ile çalışan kamu kurum kuruluşları, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları ile işbirlikleri kurmaya devam etmektedir.
 

Fotoğraflar