Gaziler Günü ve Son Hasat Etkinliği Gerçekleştirildi

Ankara Denetimli Serbestlik Müdürlüğü yerleşkesinde Gaziler Günü Kutlaması ve Yılın Son Hasatı Etkinliği gerçekleştirildi.

Programa, Adalet Bakan Yardımcısı Yakup Moğul, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Yunus Alkaç, Ceza ve Tevkifveleri Genel Müdür Yardımcıları Serdar Sezer, Mehmet Yılmaz, Namık Kemal Varol, Hasan Akceviz, Banu Demirci Altay, Burak Ceyhan, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanları, Tetkik Hakimleri, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Akça, Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Vural Balcı, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Ankara Adalet Komisyonu Üyesi Ayhan Biltekin, Türk Kızılayı Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Fatma Meriç Yılmaz, Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Çetin, Keçiören İlçe Spor Müdürü Ömer Akış, Tarım Tescil ve Sertifikasyon Müdür Şakir Berktaş, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Beyazıt YUMUK ve dernek üyesi gaziler, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı 2. Başkanı Gazi Kaan Şimşek ve vakıf üyesi 15 Temmuz Gazileri, Güneydoğu Anadolu Terör Gazileri, Kore Gazisi İsmail Pasoğlu katılmışlardır.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından Adalet Bakan Yardımcısı Yakup Moğul, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Yunus Alkaç ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Beyazıt Yumuk’un konuşmalarının ardından Adalet Bakan Yardımcısı Yakup Moğul tarafından Türkiye Muharip Gaziler Derneği Başkanı Beyazıt Yumuk’a, Kore Gazisi İsmail Paşaoğlu’na, 15 Temmuz Gazisi Kaan Şimşek’e ve Güneydoğu Anadolu Gazisi Mehmet Eğil’e günün anlam ve önemine binaen hediye takdim (Filografi Ayyıldız) edilmiştir.

“TARİHE ALTIN SAYFALAR YAZDIRAN GAZİLERİMİZ DE BU MİLLETİMİZİN YAŞAYAN BİRER ONUR ABİDELERİDİR”

Programda konuşma yapan Adalet Bakan Yardımcısı Yakup Moğul, ‘Türkiye Cumhuriyeti şehitlerimizin ruhunda, gazilerimizin bedeninde yükselen bir isimsiz kahramanlar ülkesidir. Vatanın her karış toprağına kanlarını akıtarak tarihe altın sayfalar yazdıran gazilerimiz de bu milletimizin yaşayan birer onur abideleridir. Bugün aldığımız nefesi içtiğimiz suyu, yediğimiz ekmeği şehit ve gazilerimize borçluyuz. Bu hiçbir maddi bedelle ödenmesi mümkün olmayan bir borçtur. Şehitlik ve gazilik mükafatını ancak Yüce Allah’ın verebileceği kutsal bir mertebedir.” dedi.

 “MANEVİ DEĞERİ YÜKSEK OLAN BU ÇALIŞMALAR İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Programda konuşma yapan Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Yunus Alkaç, ceza infaz kurumları bünyesinde yükümlülere yönelik iyileştirme çalışmaları yapıldığını dile getirdi. Alkaç, konuşmalarında şu ifadelere yer verdi:

“Kamuya yararlı bir işte ücretsiz çalıştırma kararlarının yerine getirilmesi kapsamında, yükümlülerimiz ile ülkemizdeki tüm şehitliklerimizin temizlik ve bakım çalışmalarına devam ediyoruz.  Bir başka çalışmamız da, geçen hafta Türkiye Muharip Gaziler Derneğinde gerçekleştirdiğimiz gibi ülkemizdeki şehit, gazi vakıf ve dernek binalarımızın boya, bakım ve temizlik işlerinin personelimiz ve yükümlülerimiz ile birlikte yerine getirilmesi çalışmalarıdır. İnşallah bundan sonraki süreçte de yürüttüğümüz bu çalışmaları daha da yaygınlaştırarak devam edeceğiz.  Manevi değeri yüksek olan bu çalışmalar için denetimli serbestlik müdürlüklerimize ve yükümlülerimize teşekkür ediyorum.”  

Programın bir sonraki aşamasında Ankara Denetimli Serbestlik Müdürlüğü bünyesinde tarımsal rehabilitasyonun güzel bir örneğinin yaşandığı, yıllık yaklaşık 3 ton sebze ve meyvenin üretilerek Türk Kızılayı aşevlerinde hazırlanan yemeklerde kullanıldığı tarım arazisinde yılın son hasadı yapılmıştır. Hasat sonrası, bu ürünlerden yapılan yemek gazilerimize ve protokole ikram edilmiştir. Ayrıca Genel Müdürlüğümüz aracılığı ile kendi işini kurma projesi kapsamında yaklaşık 27 bin lira hibe desteği sağlanan ve bu hibe ile tatlı salonu açan eski hükümlü tarafından tüm misafirlere lokma ikram edilmiştir.
 

Fotoğraflar