Genel Müdür Yardımcısı Altay Eskişehir’de Ceza İnfaz Kurumlarını Ziyaret Etti

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcısı Banu Demirci Altay, Eskişehir'de bulunan ceza infaz kurumlarını ziyaret ederek incelemelerde bulundu. 

Genel Müdür Yardımcısı Altay’ı ziyaretinde, Bilecik Cumhuriyet Başsavcısı Burak Olgun, Eskişehir Başsavcı Vekili Mehmet Özel, Bozüyük Başsavcı Vekili Birgivi Dertli, Ceza İnfaz Kurumlarından Sorumlu Savcı Murat Ağaoğlu, Bozüyük Açık Ceza İnfaz Kurum Müdürü Mehmet Veysi Cengiz, Eskişehir 1 No.lu Açık Ceza İnfaz Kurum Müdürü Murat Yılmaz, Eskişehir 2 No.lu Ceza İnfaz Kurum Müdürü Fikret Yüksek, H Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurum Müdürü Aydın Subaşı, L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurum Müdürü Çağatay Kaya karşıladı.

Genel Müdür Yardımcısı Altay’a ziyaretinde, Tetkik Hakimleri Şehmus Dolu ve Şadiye Kırışık eşlik etti. Program kapsamında genel müdürlük heyeti, TANAP tarafından açık ceza infaz kurumu yapılması amacıyla Adalet Bakanlığına devredilen İnönü İlçesi Dutluca Mevkiindeki tesislerin fiziki ve teknik altyapısını inceledi. Heyet, Eskişehir 1 No.lu Açık Ceza İnfaz Kurum Müdürü Murat Yılmaz ve Bozüyük Açık Ceza İnfaz Kurum Müdürü Mehmet Veysi Cengiz tarafından tesisler ve yapılacak işler hakkında bilgilendirildi, tesislerin ceza infaz kurumuna dönüştürülmesi için yapılması gerekenler ele alındı. Genel Müdür Yardımcısı Banu Demirci Altay, güvenlik zafiyetine mahal vermeyecek şekilde tesisin düzenlenerek ceza infaz kurumu olarak hizmet vermesi gerektiğini belirtti.
 

Genel müdürlük heyeti, Dutluca tesislerindeki ziyaretin ardından Bozüyük Açık Ceza İnfaz Kurumuna geçerek kurumun sosyal tesis lokantasını, yatak atölyesi üretim merkezini ve yağlı boya tablo atölyesinde yapılan resimleri inceledi.

Eskişehir 1 No.lu Açık Ceza İnfaz Kurumunu da ziyaret eden heyet, Kurum Müdürü Murat Yılmaz’dan kurumun fiziki yapısı hakkında bilgi aldı; kurum binasını, atölyeleri, yatakhaneleri ve hükümlü yemekhanesini inceledi. Eskişehir L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunu da ziyaret eden heyete kurum çalışmaları ve faaliyetlerine dair sunum yapıldı.

Daha sonra Eskişehir 2 No.lu Açık Ceza İnfaz Kurumunu ziyaret eden genel müdürlük heyeti, mutfak, fırın atölyesi ve hükümlüler için spor sahası yapılması planlanan alan hakkında bilgi aldı.

Genel müdürlük heyeti son olarak Eskişehir H Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nu ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
 

Fotoğraflar