Genel Müdür Yıldırım 24 Kasım Öğretmenler Gününde Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Enis Yavuz Yıldırım, 24 Kasım Öğretmenler Gününde denetimli serbestlik müdürlükleri ile ceza infaz kurumlarında görev yapan öğretmenlerle bir araya geldi.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünde yapılan toplantıda konuşma yapan Genel Müdür Yıldırım sözlerine 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlayarak başladı. Genel Müdür Yıldırım, öğretmenin işinin insana şekil vermek olduğunu dile getirerek; “Taşa şekil vermek, insana şekil vermekten çok daha kolaydır. İnsana şekil verme daha büyük sorumluluk gerektirir. Taş üzerindeki emeğiniz belli bir süre kendini gösterir ama insan üzerindeki emeğiniz nesiller boyunca kendini gösterir.” dedi. Ceza infaz kurumları ile denetimli serbestlik müdürlüklerinde görev yapan öğretmenlere de değinen Yıldırım, “Ceza infaz sistemimiz içerisinde sizlerin gayretlerine ciddi anlamda ihtiyacımız var. O yüzden ceza infaz kurumları içerisinde çalışma-eğitim ve iyileştirme alanlarınızı genişleterek etkinliğinizi artırmak zorundayız. “ şeklinde konuştu.

Değişim ve dönüşümde toplumun ilerlemesi açısından öğretmenin önemine de değinen Genel Müdür Yıldırım sözlerine şöyle devam etti:

“Sizler aynı zamanda ceza infaz kurumlarının içerisinde rol model ve yön gösterici olarak görev yapıyorsunuz. Eskiden köyün öğretmenlerinin önemi neydi? Sorunu olan gelip öğretmene soruyordu, öğretmene danışıyordu. Köyün aklıydı, akil adamıydı. Ceza infaz kurumlarımızda da böylesi rol modellere ihtiyacımız var. Yeni ve güçlü bir toplumun inşasında rol model olabilecek öğretmenlere ihtiyacımız var. Filistin'de yaşanan insanlık dramını hepimiz biliyoruz. Burada insan hakkı ihlali diyeceğim çok romantik bir ifade olarak kalacak. Burada yapılan zulmün, burada yapılan katliamın arkasında ifade edemeyeceğiniz bir zalimliğin olduğunu hepimiz biliyoruz. Değerli arkadaşlar görüyoruz ki bu coğrafyada da dünya üzerinde de güçlü olmak zorundayız. Eğer güçlü olmazsanız, medeni dünyanın gözü önünde paramparça edilirken onlar ne yapacaklarına karar vermeye çalışıyorlar. Tıpkı Kosova'da, Bosna Hersek'te olduğu gibi. Tıpkı demokrasiyi Irak'a getiren Amerikalıların Irak'ta yaptıkları gibi. O yüzden değerli arkadaşlar bu toplumu güçlü bir hale getirmek zorundayız. İşte bunun lokomotifi siz değerli öğretmenlerimiz. Kimsenin kaybedecek bir dakikası yok. Bu toplumun ceza infaz kurumundaki fertleri dahi en güzel şekilde eğitilecek.”

Genel Müdür Yıldırım, konuşması ardından sözü öğretmenlere vererek görüşlerini aldı. Ayrıca, Sincan Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda görevinden emekliye ayrılan Mehmet Curkuş’a plaket verdi. Programa Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcısı Namık Kemal Varol, daire başkanları ve tetkik hakimleri katıldı.
 

Fotoğraflar