Genel Müdür Yıldırım Adalet Personeli 100. Yıl Etkinliğine Katıldı

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ‘Personelin Sesi, Adaletin Nefesi’ sloganı ile düzenlenen “Adalet Personeli 100. Yıl Etkinliğine” katıldı.

Yaklaşık bin kişinin katılımıyla yapılan etkinlik Eskişehir Şeker Fabrikası Sosyal Tesislerinde yapıldı. Geleneksel oyunlar, eğlenceler, ikramların yapıldığı etkinlik yarışmalarında kazananlara ödül verildi. Etkinlikte konuşma yapan Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, “Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ’ın selam ve sevgilerini getirdik. Ailelerimiz de zor bir görevin içinde olmanın güçlüklerini her zaman yaşadı. Bugün bir güzellik etrafında sosyal bir birliktelik için bir araya geliyoruz. Bu buluşma son dönemde sık sık konuşarak üzerinde durduğumuz, bizim için son derece önemli bir etkinlikti. Personellerimizle burada birlikte sohbet etmenin, zaman geçirmenin pozitif enerjisini yüklenerek buradan ayrılacağız.” şeklinde konuştu.  Personel Genel Müdürü Turan Kuloğlu ise Eskişehir’e tanış olmaya geldiklerini dile getirerek, “Bu etkinlikte yaklaşık bin arkadaşımız var. Ama ülkemizde hem ceza infaz kurumlarında hem de adliyelerde çalışan yaklaşık 150 bin arkadaşımızın heyecanını, coşkusunu burada gördük.” dedi. Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, yüzüncü yıl etkinlikleri kapsamında ilk buluşmanın Eskişehir’de gerçekleştirildiğini belirterek, “Bu etkinliğin ilimizde yapılarak ilk meşalenin Eskişehir’de yakılıyor olması dev adalet teşkilatı, camiası için büyük bir onurdur.” ifadelerini kullandı.

Etkinliğe Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım ile birlikte Personel Genel Müdürü Turan Kuloğlu, Eğitim Dairesi Başkanı İbrahim Şahin, Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Eskişehir Adliyesi ve Eskişehir’de bulunan ceza infaz kurum müdürleri, personel ve aileleri katıldı.
 

Fotoğraflar