Genel Müdür Yıldırım Adana Ceza İnfaz Kurumları Kampüsünü Ziyaret Etti

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım Adana Ceza İnfaz Kurumları Kampüsünü ziyaretinde kurum amirleriyle ve personeliyle bir araya gelerek önemli mesajlar verdi.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım Adana Ceza İnfaz Kurumları Kampüsünü ziyaret etti. Genel Müdür Enis Yavuz Yıldırım ziyaret programı kapsamında ilk olarak kurum müdürleriyle bir araya geldi ve kurum müdürlerine yönelik bir konuşma yaptı. Modern infaz anlayışı kapsamında Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde son yıllarda önemli çalışmaların yapıldığını dile getiren Yıldırım, kurum ziyaretlerine verdiği önemi anlattı. Genel Müdür Yıldırım konuşmasında 4 duvar arasında çalışmayı sevmediğini belirterek, “Sizlere Sayın Bakanımızın selam ve sevgilerini getirdim. Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ da, kurumlarımızın ve personelimizin sorunlarının mahallinde tespitine önem vermektedir. Kurumlarla sıkı temas kurulması hususundaki talimatları doğrultusunda, kurumlarla iletişiminiz artarak devam edecek. Genel Müdürlük nihai kararların verildiği yer ancak sahada çalışan sizlersiniz. Bu manada saha ziyaretlerinde sizlerin sorunlarını dinlemek üzere, yapılan çalışmaları yerinde görerek karar vermenin daha önemli olduğunu düşünüyorum. Bu gün birlikte ceza infaz kurumlarımız üzerine istişare edeceğiz, varsa yaşadığınız sorunlar bunları yüz yüze konuşacağız.” dedi. 

Genel Müdür Yıldırım konuşmasının ardından sözü kurum müdürlerine bıraktı. Kurum müdürlerinden gelen talepleri not alan ve soruları tek tek cevaplayan Genel Müdür Yıldırım daha sonra kurum personeliyle buluştu.

“Millet Adına Zor Bir Görev İfa Ediliyor”
Başta infaz ve koruma memurları olmak üzere kurumlarda farklı kademelerde görev yapan personele konferans salonunda seslenen Genel Müdür Yıldırım, ceza infaz kurumu çalışanlarının fedakarca görev yaptığını dile getirdi. Yıldırım konuşmasında “Ceza infaz kurumlarında millet adına zor bir görev ifa ediliyor. Bu görevin zorluğunu biz ve ailelerimiz biliyor.”  ifadelerine yer verdi. Personelden beklentilerini dile getiren Genel Müdür Yıldırım, yapılan tüm iş ve işlemlerin yasal çerçeve içerisinde olması gerektiğini bir kez daha vurguladı. Genel Müdür Yıldırım konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Gerek hükümlü ve tutuklular ile münasebetlerde gerekse ziyarete gelen aileleri ile ilgili yaklaşımlarda, bugüne kadar olduğu gibi, en yüksek insani duyarlılığı göstermenizi istiyorum. Özellikle hükümlü ve tutuklu yakınları yakınlarını ziyaret ederken, devletin şefkatini ve vatandaşına verdiği değeri hissetmeleri, görevimizin önemli bir parçasını teşkil etmektedir. Hükümetimizin ve devletimizin “kötü muameleye sıfır tolerans” yaklaşımı, geçmişte olduğu gibi bugün de en önemli ilkemiz olacaktır.”

Ceza infaz kurumlarında çalışan personelin eğitim seviyesinin artığını ve bunun memnuniyet verici olduğunu dile getiren Yıldırım, “Bilgili, bilinçli ve donanımlı olmak başarının şartıdır. Böyle olursanız meslek hayatınız boyunca başınız ağrımaz. En kıdemsiz bir memurun dikkati devletin itibarını koruduğu gibi en kıdemli memurun dikkatsizliği devletin itibarını zedeleyebilir.” şekilde konuştu.

“Beklenti ve Taleplerinizin Tamamı Sayın Bakanımıza Ulaştırılacak”
Ceza infaz kurumlarında görev yapan personeli çalışma arkadaşı olarak gördüğünü belirten Genel Müdür Yıldırım, “Ben sizlerden bahsederken ‘kahraman infaz personeli’ diyorum. Özlük haklarıyla ilgili beklentilerinizi biliyorum, taleplerinizde haklısınız. Beklenti ve taleplerinizin tamamı Sayın Bakanımıza ulaştırılacak. Zaten kendisi bu camiayı yakından tanıyor. Sizler adına elimden gelen her şeyi yapacağım. Bizler üzerimize düşeni yapacağız, sizlerin de camiamıza yakışır şekilde bir duruş sergilemenizi istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Genel Müdür Yıldırım’a Adana Ceza İnfaz Kurumları ziyaretinde Adana Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, Komisyon Başkanı Mehmet Ali Çolak, ceza infaz kurumlarından sorumlu Cumhuriyet Savcısı Necati Kazak, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Tetkik Hakimi Fatih Serkan Günaydın eşlik etti.
 

Fotoğraflar