Genel Müdür Yıldırım Ankara Personel Eğitim Merkezinde Kursiyerlerle İftar Yaptı

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Personeli Ankara Eğitim Merkezinde eğitim görmekte olan kursiyerler ile iftar programında bir araya geldi.

Genel Müdür Yıldırım, iftar programında bir konuşma yaptı. Konuşmasına;“ Değerli arkadaşlar, değerli çalışma arkadaşlarım böyle mübarek bir ayda iftar vesilesiyle bir arayla gelmiş olduk. Hem de kursiyer arkadaşlarımla bu vesileyle görüşmüş oluyoruz. Kendileriyle en azından düşüncelerimizi duygularımızı paylaşıp sonra inşallah hep beraber iftarımızı açacağız.” diyerek başladı.

Bizim Görev Sınırlarımızı Vicdani Hassasiyetlerimiz Belirler

Eğitim Merkezinde verilen eğitimin önemine değinen Genel Müdür Yıldırım;“ Ceza infaz kurumları diğer kurumlara benzemiyor malumumuz olduğu üzere. O yüzden bu hazırlayıcı eğitime ceza infaz kurumlarında çalışmaya psikolojik olarak hazırlanma açısından da büyük faydası olduğunu düşünüyoruz. Kamu hizmeti başlı başına önemli sorumlulukları gerektirir ama ceza infaz kurumlarında çalışmak çok daha bunun ötesinde bir sorumluluğu gerektiriyor. Bizim görev sınırlarımızı mevzuat belirler ama aslında bizim görev sınırlarımızı değerli arkadaşlar vicdani hassasiyetlerimiz belirler.” dedi.

Genel Müdür Yıldırım, ceza infaz kurumlarında görev yaparken vicdan ve hassasiyetlerimizin vatan ve millete olan bağlılık ile belirlendiğini dile getirerek; “Ceza infaz kurumlarda görevi yaparken görev alanımızı vicdanî hassasiyetlerinizle duyarlılığımızla ve herkes için geçerli olan vatana millete devlete bağlılığımızla belirleriz. Çünkü bir sistemin başarısı, bir kurumun başarısı her bir arkadaşımın alandaki duyarlılığı kadardır.” sözlerini aktardı.

Ceza İnfaz Kurumlarında İnsan Hayatına Dokunalım

Genel Müdür Yıldırım, ceza infaz kurumlarının sadece cezanın infazının yerine getirildiği yerler olmadığı, hükümlü/tutuklular için bir topluma kazandırma mekanizması olduğunu dile getirerek insan hayatına dokunmanın önemini dile getirerek şunları söyledi; “Bizim mesleki başarımız bir görevde kaç yıl kaldığımızda doğru orantılı değil. Bizim mesleki başarımız, dokunduğumuz insanlar kadardır ve bununla doğru orantılıdır. O yüzden görevimiz ne olursa olsun ceza infaz kurumlarında insana dokunalım. Hayatını değiştirebildiğiniz doğru yola kanalize edebildiğiniz her insan sizin çalışma hayatınızda sonunda ortaya koyacağız hikâyenizin en kıymetli unsuru olacaktır.”

Genel Müdür Yıldırım son olarak; “Ben buradaki çalışmaların faydalı, yararlı, amaca uygun, hizmet kalitesini artıracak çalışmalar olmasını temenni ediyorum. Şimdiden ceza infaz kurumlarımızda görev yapacak arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Her biriniz bizim temsilcimiz sıfatıyla görev yapacağınız yerlerde gözümüz, kulağımız, vicdanımız ve merhametimiz olarak görevinizi en iyi şekilde yapacağınıza olan inancımı bir kez daha ifade etmek istiyorum. Bu vesileyle içerisinde bulunduğumuz Ramazan-ı Şerif’in hayırlara vesile olmasını diliyorum. Yine yaklaşmakta olan bayramınızı da şimdiden bu vesileyle tebrik ediyorum. Allah oruçlarımızı, ibadetlerimizi kabul etsin. Yolunuz bahtınız açık olsun, hepinizi saygıyla sevgiyle bir kez daha selamlıyorum.” dilerek sözlerini sonlandırdı.

İftar programına, Genel Müdür Yardımcıları Mehmet Yılmaz, Hasan Akceviz ve Fatih Güngör, Daire Başkanları, Tetkik Hâkimleri, Eğitim Merkezi yöneticileri ve personeli, Eğitim Merkezinde eğitimleri devam eden kursiyerler katıldı.

Fotoğraflar