Genel Müdür Yıldırım Değer Dergisi Yazar Kadrosuyla Bir Araya Geldi

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, 35. Çalıştayını yapmak üzere Ankara’da bulunan Değer Dergisi’nin yazar kadrosuyla toplantı yaptı.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünde gerçekleşen toplantıda Genel Müdür Yıldırım Değer Dergisi’nin yayın hayatına önceki görev döneminde başladığını anımsattı. Yıldırım, Değer Dergisi’nin kendisi için çok anlamlı olduğunu dile getirerek, “Dergicilik çok zor bir faaliyet, bunu da biliyorum. İlgiyi koruyacaksınız, her seferinde kendinizi yenileyeceksiniz, tekrarlardan kaçınacaksınız, benzer döngülerde yaşanan olayları her defasında farklı açılardan ele alarak farklı şekilde ifade edeceksiniz. Sonuçta bir okuyucu kitlesi var ve bu kitlenin entelektüel manada beklentisinin karşılanması gerekir.” dedi. Dergicilik çalışmalarına dikkat çeken Yıldırım, Değer Dergisi yazar kadrosunun gönüllü olarak yaptığı çalışmalarda yeni bir şeyler üretme gayreti içerisinde olduğunu, bunu da memnuniyetle karşıladıklarını aktardı.

Değer Dergisi’nin ceza infaz kurumları içerisinde yapılan eğitim çalışmalarına da önemli katkılar sağladığını dile getiren Genel Müdür Yıldırım, “Kurumsal kimliğin oluşması açısından bu tip kültürel faaliyetlerin yararına inanan bir yöneticiyim. Sadece gündelik faaliyetlerle kalmamak gerekir. Zaten var olan kurumsal kimliğimizi daha da güçlendirmemiz lazım. Yaptığınız bu çalışma kurumsal kimliğimizi güçlendiren çalışmalardan birisi. Dergide yer alan çalışmaların kurum çalışanları tarafından hazırlanıyor olması; derginin okuyucularının kurumsal aidiyetini güçlendirir ve kurumsal kültürün oluşturulmasına katkı sağlar.” şeklinde konuştu.  

Değer Dergisi’nin isminin ve vizyonunun birbirine çok yakın olduğunu belirten Yıldırım konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Sizlerden isteğim mümkün olduğu kadar tekrardan uzak durun, okuyucuların ilgisini kaybetmeyecek şekilde kendinizi revize edin. Zengin verilerle daha etkili, daha dikkat çekici bir dergi nasıl çıkarılabilir, bunun istişaresini kendi aranızda sık sık yapın. Bu tip kurumsal yayınlarda en büyük endişem bir süre sonra yayının monotonlaşması. Bu noktada beklentimiz monotonlaşmaya düşmeden, ele aldığınız konuları en etkili şekilde aktarmanız ve ilk günkü heyecanla çalışmalarınıza devam etmenizdir.”

Değer Dergisi yazar kadrosuyla gerçekleştirilen toplantıya Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcısı Çelebi Yılmaz, Kurumsal İletişim Daire Başkanı Evren Akbey, Tetkik Hakimi Çiğdem Günay Göktaş katıldı.

Değer Dergisi’nin 35. Çalıştayı

12 Aralık Pazartesi günü başlayan Değer Dergisi’nin 35. Çalıştayı Ankara Personel Eğitim Merkezinde yapılıyor. Yayın hayatının 9. yılına girecek olan kültür ve yaşam dergisi Değer’in yazar kadrosu, 2023 yılına özel güncellemeleri çalıştayda hazırlıyor. Değer Dergisi’nin yazar kadrosu; kurum müdürü, psikolog, sosyal çalışmacı, infaz ve koruma memuru, katip, sağlık memuru gibi çeşitli unvanlarda çalışan personelden oluşuyor.

 

Fotoğraflar