Genel Müdür Yıldırım Deprem Bölgesi Ziyaretlerine Devam Ediyor

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım deprem bölgesinde bulunan ceza infaz kurumları ve adliye ziyaretlerine devam ediyor.

Genel Müdür Yıldırım, programı kapsamında Kahramanmaraş, Adıyaman, Elazığ ve Malatya’da bulunan ceza infaz kurumlarında incelemelerde bulundu. Yıldırım, deprem bölgesinde bulunan adliyelerle birlikte Kahramanmaraş Personel Eğitim Merkezi, Elazığ Çocuk Eğitimevini de ziyaret etti. Ziyaret edilen kurumlarda depremzede personelle bir araya gelen Yıldırım, hayatını kaybeden personele Allah’tan rahmet dileyerek depremin ilk anından itibaren bölgeyi yakından takip ettiklerini ve yaşanan olumsuzluklara rağmen hizmetin aksamaması için azami gayret gösterdiklerini dile getirdi.  Yıldırım, “Depremin ilk anından itibaren hükümlü tutuklulara yönelik iaşe-lojistik hizmetlerini aksatmadık. Arkadaşlarımızın yaşadıkları depreme rağmen, kayıplarına rağmen enkaz altından çıkıp görevlerinin başına geldiğini de biliyoruz.” dedi.

Deprem bölgesinde gönüllü arama kurtarma ekibi CEKUT’a da değinen Yıldırım, “CEKUT ekiplerimiz alanda günlerce uyumadan fedakârca çalışarak 40’a yakın hayat kurtardı. Yine bizim çağrımızla her unvandan yaklaşık 750 ceza infaz kurumu personeli gönüllü olarak bölgeye intikal etti. Arkadaşlarımız birçok imkândan yoksun şekilde çalışacaklarını bile bile bölgeye gelmeye razı oldular.” ifadelerini kullandı.

Yıldırım, konuşmasına şöyle devam etti:

“Bu dönemde el birliği, güç birliği yapıldı. Milletimiz büyüklüğünü bir defa daha gösterdi. Bizim personelimiz de deprem süresince duruşuyla, fedakârlığıyla farkını gösterdi. Depremin ilk anından itibaren kendi acısını unutarak, kendi ailesinin sıkıntılarını bir kenara bırakarak görevinin başına gelen personelime gittiğim her yerde olduğu gibi burada da sizlerin şahsında teşekkür ediyorum. Bize düşen tekrar buraları ayağı kaldırmak, tekrar bu durumdan milleti el birliğiyle çıkarmak. Biz kendi alanımızda bu mücadeleyi vereceğiz. İnşallah bu yaraları el birliğiyle saracağız. Biz de kişisel olarak, kurumsal olarak üzerimize düşen dersleri alacağız.”
Yıldırım, yaşanan deprem felaketlerinden alınacak dersler olduğunu kaydederek önümüzdeki süreçte CEKUT ekiplerinin büyütüleceği ve kurumlarda sistematik ve lojistik depolamaların yapılacağını belirtti. Depremde hasar alan ceza infaz kurumlarına yönelik değerlendirmelerin yapılacağını belirten Yıldırım, “Kurumların ve personelin ihtiyacını yerinde görüp belirlemek için buradayız.” dedi.

Genel Müdür Yıldırım’a deprem bölgesi ziyaretinde Genel Müdür Yardımcısı Burak Ceyhan, İyileştirme ve Topluma Kazandırma Daire Başkanı Dr. Hüseyin Şık ve Tetkik Hakimi Fatih Serkan Günaydın eşlik etti.
 

Fotoğraflar