Genel Müdür Yıldırım Deprem Bölgesinde

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım deprem bölgesinde bulunan ceza infaz kurumlarını ve adliyeleri ziyaret etti.

Yüzyılın felaketi olarak nitelenen Kahramanmaraş depremleri sonrasında Genel Müdür Yıldırım; Adana, Hatay, İskenderun ve Kırıkhan’da bulunan adliyeleri ve ceza infaz kurumlarını ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Depremzede vatandaşlara ve personele geçmiş olsun dileklerini ve taziyelerini ileten Genel Müdür Yıldırım beraberindeki heyetle bölgede yapılan çalışmalar hakkında da bilgi aldı. Depremzede personelle bir araya gelen Yıldırım, ülke olarak büyük bir felaketle karşı karşıya kaldıklarını dile getirerek, “zor zamanlardan geçiyoruz, böyle büyük bir afet daha önce yaşamadık. Vefat edenlere Allah rahmet eylesin, mekânları cennet olsun. Geride kalanların Allah yardımcısı olsun. Bu felaket sonrasında bize düşen görevler geride kalanlar için bu yaraları hızlıca sarmak, tedavi etmek, bölgeyi yeniden inşa etmektir.” dedi.

“Çalışmaları Saat Saat Takip Ettik”

Genel Müdür Yıldırım ilk depremin ardından yapılan çalışmaları saat saat takip ettiklerini dile getirerek konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“İnşallah yaşanan bu mağduriyetleri adım adım gidereceğiz. Özellikle aileler büyük korku yaşadı, bunu biliyoruz. Bir kısım arkadaşımız da bu korku ve travmanın etkisiyle bölgeden ayrılmak istiyor, onu da biliyoruz. Arkadaşlar biz çalışmalarımızı yaptık, tamamladık. Öncelikle geçici olarak işleri hızlandırmak için talepte bulunanların isteklerini karşılamaya çalıştık. Personel Daire Başkanımız da burada, inşallah çok yakın zamanda taleplerin karşılığını göndereceğiz. Sizler burada mağdur oldunuz, ailelerinizle birlikte travma yaşadınız. Kalbi duygumu ifade edeyim; bizim personelimiz bir kez daha asaletini gösterdi. Arkadaşlarımızın enkaz altından çıkıp görevlerine geldiklerini biliyoruz. Bu ancak vatan sevgisi ve devlet disipliniyle yapılabilecek bir davranış, bunların hepsinin farkındayız. Biz bunu gördük, bunu ifade ediyoruz ve bununla da iftihar ediyoruz. Buradaki mücadelelerinden dolayı arkadaşlarımızın hepsinden Allah razı olsun. Önümüzdeki günlerde zamana yayarak hep beraber yaralarımızı saracağız. Allah devletimize zeval vermesin, şu zorlu süreçte Allah milletimizin yardımcısı olsun.”

Genel Müdür Yıldırım’a deprem bölgesi ziyaretlerinde Genel Müdür Yardımcısı Hasan Akceviz, Daire Başkanları Gökhan Köseoğlu ve Cahit Cihad Sarı eşlik etti.
 

Fotoğraflar